В ООН підтвердили понад 14 тисяч жертв серед цивільних у війні рф проти України

Зокрема, унаслідок бойових дій загинули 5 тисяч 767 цивільних осіб, ще 8 тисяч 292 дістали поранень.

Зруйнований будинок внаслідок російських обстрілів
Зруйнований будинок внаслідок російських обстрілів

В Організації Об'єднаних Націй підтверджують понад 14 тисяч жертв серед цивільних у війні російської федерації проти України.

Про це голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер повідомила під час брифінгу, передає Уніан.

«Станом на сьогодні нами перевірено та підтверджено 14 059 жертв серед цивільного населення. Унаслідок бойових дій загинули 5767 цивільних осіб, 8292 дістали поранень. Ми неодноразово зазначали, що фактичні цифри, ймовірно, є набагато більшими», — заявила Богнер.

«Від 24 лютого наша Місія підтвердила, що принаймні 416 осіб стали жертвами свавільних затримань і насильницьких зникнень на територіях, окупованих російською федерацією, або на територіях, контрольованих на той час збройними силами росії та пов’язаними озброєними групами. З них 16 було знайдено мертвими, 166 звільнено», — наголосила вона.

Читайте також


Справа про депортацію українських дітей буде перекваліфікована в справу геноциду — Володимир Пилипенко

На Генасамблеї ООН Євросоюз ще раз наголосить на стійкій підтримці України та на необхідності реформування Ради Безпеки, рішення якої блокує росія. Також в Міжнародний суд ООН поновлює слухання за позовом України проти рф щодо геноциду. Чи виключають рф з ООН та про інші питання говорили з юристом, народним депутатом VI-VII скликань і керівником Українського центра соціально-правових досліджень Володимиром Пилипенко.