рф переміщує велику кількість зенітних ракет з санкт-петербурга у бік України

росія переміщує велику кількість зенітних ракет з району санкт-петербурга у бік України. З міста могло бути вивезене обладнання до зенітно-ракетної системи С-300.

рф переміщує велику кількість зенітних ракет з санкт-петербурга у бік України

Супутникові зображення, отримані Yle, показують, що мобільні вогневі платформи та ракети зникли з бази на Карельському перешийку неподалів від санкт-петербурга.

При цьому про переміщення обладнання раніше публічно не повідомлялося ні в росії, ні в західних країнах.

Зазначається, що Санкт-Петербург довгий час був оточений захисним кільцем із 14 зенітно-ракетних баз. Зараз кілька з них стоять порожніми.

«Згідно зі знімками, чотири зенітні бази залишилися без обладнання», — сказав військовий експерт майор у відставці Марко Еклунд.

За його словами, переміщення техніки навряд чи суттєво послабило протиповітряну оборону санкт-петербурга, оскільки вилучене озброєння є його найстарішим, тому воно може більше не знадобитися росії для оборонних цілей. У війні в Україні рф використовує навіть старі зенітні ракети через брак сучасної високоточної зброї.

Ймовірно, росіяни вивезли з санкт-петербурга обладнання до старої зенітно-ракетної системи С-300.

На одній з баз розряджено дві батареї. Так, були зняти всі 12 ракетних платформ.

Знімки показують, що близько 25 контейнерів з ракетами, які, можливо, містили 100 ракет, були вилучені з однієї з двох батарей, що залишилися.

На ще одній базі зникли не лише контейнери з ракетами, а й ряд транспортних засобів, які роками стояли просто неба. Можливо, у ракетних контейнерах з майданчика було вивезено до 120 ракет.

З іншої бази було перекинуто значну кількість техніки — близько 10 вогневих платформ, а також іншу техніку. За словами Еклунда, в цьому випадку могло бути вилучено нове ракетне обладнання, оскільки російські збройні сили заявили, що цей полк використовує новішу зенітно-ракетну систему С-400.


Джерело: Yle

Читайте також


Україна реалізувала свої геостратегічні цілі на засіданні ООН — Олексій Буряченко

Президент України В. Зеленський під час візиту до США провів ряд зустрічей з Джо Байденом, Антоніу Ґуттерішем та іншими посадовими особами. Про що змогли домовитися сторони, чи вдалося втілити заплановане: позбавити рф права вето у Радбезі ООН, чи не поламалися стосунки України із ключовими партнерами, зокрема Польщею? Про це журналісти i-ua.tv запитали у політичного експерта Олексія Буряченко.

Рекомендовані публікації