Указ Путіна дозволяє мобілізувати мільйон росіян

Засекречений сьомий пункт указу глави кремля володимира путіна містить інформацію про обсяг мобілізації в РФ. На військову службу можуть призвати мільйон росіян.

Указ Путіна дозволяє мобілізувати мільйон росіян

Джерела видання з адміністрації Путіна заявили, що спочатку весь текст указу хотіли засекретити. Однак пізніше у Кремлі вирішили занести під гриф «для службового користування» лише пункт про чисельність мобілізованих.

«Цифру кілька разів виправляли, і зрештою зупинилися на мільйоні», — сказав співрозмовник газети.

Журналісти спробували уточнити цю інформацію та зв'язатися з органами виконавчої влади, які отримують доступ до цих даних. Джерела у кількох російських міністерствах заявили, що не можуть побачити повний текст документа. Сьомий пункт указу Путіна також не можна переглянути через МЕДО (систему міжвідомчого документообігу).

«Гриф „для службового користування“ є першим, найвищим рівнем категорованих документів, згідно із законодавством Росії», — йдеться у матеріалі.

За розголошення інформації з таким грифом, на відміну від «секретних» та «цілком секретних» документів, настає лише дисциплінарна чи адміністративна відповідальність.

Рекомендовані публікації