Україна на шляху досягнення своїх стратегічних цілей у війні з росією, — Пентагон

Пентагон вважає, що українським силам наразі вдається досягати своїх стратегічних цілей — вести контрнаступальні дії на Харківському, Донбаському й Херсонському напрямках.

Пентагон
Пентагон

Про це під час дискусії, організованої Центром стратегічних і міжнародних досліджень, заявила помічниця міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Селеста Валландер.

«Що ми спостерігаємо зараз? По-перше, приголомшливий успіх на передовій конфлікту на Харківщині, а також ключові стратегічні успіхи українських сил на Донеччині та Луганщині, зокрема нещодавнє повернення контролю над містом Лиман», — вважає вона.

За словами Валландер, захоплення Лимана «суттєво вплине на здатність росії переміщувати й забезпечувати свої сили на передовій».

«(Також) ціль України — витіснити російські війська на лівий берег Дніпра на Херсонщині. І для росії це буде значною поразкою, бо ще більше віддалює її прагнення захопити Одесу, про що вона заявляла раніше. А Україні це забезпечує кращу оборонну позицію для зменшення інтенсивності запеклих боїв протягом зими», — пояснила вона.

«Зараз Україна, схоже, на шляху досягнення всіх цих трьох стратегічних цілей. Але це вимагає, хочу підкреслити, продовження військової допомоги з боку США та міжнародної спільноти», — додала представниця Пентагону.