Компанія AerCap подала позов через вкрадені росією літаки

Після семи місяців російського вторгнення в Україну найбільший лізингодавець на глобальному авіаційному ринку компанія AerCap Holdings подала позов до страховиків у зв’язку з вкраденими росією літаками.

Компанія AerCap подала позов до Високого суду Лондона до групи страховиків з США на чолі з AIG і європейським компаніям на чолі з Lloyd's. AerCap Holdings вимагає від страховиків виплатити $ 3,5 млрд за літаки, що залишилися у рф.

Загальна сума покриття становить $ 3,48 млрд, на військові ризики припадає $ 1,22 млрд.

У позові наголошується, що після того, як ЄС ввів санкції проти РФ, лізингова компанія заявила про припинення оренди та попросила російські авіакомпанії повернути літаки.

Замість цього оператори перереєстрували літаки у РФ і продовжили їх використовувати. Всього російські оператори не віддали AerCap 116 літаків і 23 запасних авіадвигуни.

Компанія AerCap подала позов до Високого суду Лондона до групи страховиків з США на чолі з AIG і європейським компаніям на чолі з Lloyd's.

AIG страхувала літаки лізингодавця від усіх ризиків, крім військових. Другий же страховик займається ризиками, пов'язаними з війною.

Водночас страховики на чолі з AIG наполягають, що дії російських авіакомпаній «були здійснені з політичними цілями». Це виводить літаки з-під страхового покриття.

У Lloyd's наполягають, що, навіть якщо суд вирішить, що конфіскація була частиною події, що охоплюється їх полісами, вони будуть нести відповідальність тільки в разі знищення літаків.

Читайте також


Україна реалізувала свої геостратегічні цілі на засіданні ООН — Олексій Буряченко

Президент України В. Зеленський під час візиту до США провів ряд зустрічей з Джо Байденом, Антоніу Ґуттерішем та іншими посадовими особами. Про що змогли домовитися сторони, чи вдалося втілити заплановане: позбавити рф права вето у Радбезі ООН, чи не поламалися стосунки України із ключовими партнерами, зокрема Польщею? Про це журналісти i-ua.tv запитали у політичного експерта Олексія Буряченко.

Рекомендовані публікації