Ілон Маск після запропонував передати Тайвань під контроль Китаю

Американський мільярдер Ілон Маск знайшов власне «вирішення конфлікту» між Китаєм і Тайванем. Частину контролю за острівною державою він пропонує передати Пекіну.

Ілон Маск
Ілон Маск

Про це засновник компаній SpaceX і Tesla заявив, роздаючи коментарі FT, Bloomberg та Reuters.

Хоча довкола нього ще не вщух скандал щодо скандальних висловлювань про «віддати росії українські території».

«Моя рекомендація полягає в тому, щоб придумати спеціальну адміністративну зону для Тайваню, яка буде досить прийнятною, але, можливо, не зробить усіх щасливими…» — заявив Маск.

Він висловив переконання, що в цій ситуації КНР і Тайвань «могли б укласти угоду, більш м'яку», ніж Гонконг (у 1997 році Спеціальний адміністративний район Гонконг повернувся до китайського протекторату, але з гарантією широкої автономії до 2047 року. — Ред.).

В китайському Шанхаї компанія мільярдера з виробництва електроавтомобілів Tesla має свій завод. За його словами, Пекін зажадав гарантій того, що він не пропонуватиме інтернет-сервіс Starlink своєї іншої компанії SpaceX у Китаї.

Маск вважає, що конфлікт навколо Тайваню неминучий, і попередив про його потенційний вплив не лише на Tesla, але й на виробника iPhone Apple Inc та економіку загалом

Зауважимо: Китай розглядає демократичний Тайвань як провінцію, що відкололася, але Тайвань вважає себе суверенною державою зі своєю конституцією, збройними силами і обраними лідерами.

Читайте також


Брехня росіян чи «туман війни» від американців?

В американських ЗМІ, зокрема в Financial Times вийшла інформація про те, що Білий дім звернеться до Конгресу з проханням профінансувати озброєння для Тайваню у межах додаткового бюджетного запиту для України. Білий дім відмовився коментувати або розкривати деталі про те, скільки грошей буде передбачати запит для Тайваню. Чи дійсно в Вашингтоні можуть суттєво скоротити фінансування Києва під час контрнаступу, журналісти i-ua.tv запитали в експерта з питань геополітики Юрія Буздугана.