У жителів окупованої частини Запорізької області може з’явитися новий шлях евакуації

Станом на 13 жовтня, окупанти не дають людям можливості виїжджати через Василівку, з 29 вересня у черзі на виїзд очікують більш ніж 4 тисячі людей.

У жителів окупованої частини Запорізької області може з’явитися новий шлях евакуації

У жителів тимчасово окупованої частини Запорізької області може з’явитися новий шлях для евакуації, повідомив мер Мелітополя Іван Федоров в ефірі інформаційного телемарафону.

«З'явився новий шлях для евакуації. Вже другий день наші мешканці виїжджають цим шляхом. Це через Мелітополь, Бердянськ, Новоазовськ, потім до рф, а потім, як завжди, до Грузії або Європейського Союзу. Ми знаємо вже, коли вдало проходили ці спроби для виїзду. Як тільки будемо знати більше деталей, будемо розказувати і для наших мешканців, щоб вони евакуювалися. Тому що головне, що ніхто не може гарантувати безпеку на тимчасово окупованій території», — пояснив Федоров.

Він зауважив, що з кінця вересня окупанти заблокували можливість для жителів виїхати через Василівку Запорізької області.

«На сьогодні немає можливості виїжджати через Василівку, черга стоїть з 29 вересня більш ніж 4 тис. наших мешканців. За останні 10 днів змогло виїхати менш ніж 200 людей. Не випускають літніх людей, батьків з дітьми — нікого не випускають. І найголовніше, невідомі правила, за якими можна виїхати. Спочатку це було отримання перепустки, потім це отримання якогось спецталона в комендатурі, зараз — просто не випускають», — сказав Федоров.

Мер Мелітополя зазначив, що на тимчасово окупованій частині Запорізької області склалася дуже важка гуманітарна ситуація, тому жителі намагаються виїхати на підконтрольну Україні територію.

«Перш за все через те, що Запорізька атомна електростанція знаходиться в руках ворога, то є постійні перебої з електропостачанням на тимчасово окупованій частині Запорізької області. В місті Мелітополі, як і в інших тимчасово окупованих містах області, по декілька годин на добу може не бути світла, а, як наслідок, немає води, немає мобільного зв’язку та інтернету. Газу немає вже більше ніж три місяці, а за декілька тижнів має розпочатися опалювальний сезон, і цього також не буде на тимчасово окупованих територіях. Це вже не кажучи про ціни в магазинах, про відсутність медикаментів в аптеках і про те, що більш ніж 50% наших лікарів виїхало з міста. Тож гуманітарна ситуація дійсно є катастрофічна», — підкреслив Федоров.