Україна має серйозну перевагу, а от ракети у росіян закінчуються — WP

росія, попри ескалацію, не змінить хід війни

Наслідки одного з ракетних обстрілів. Фото з мережі
Наслідки одного з ракетних обстрілів. Фото з мережі

Ескалація з боку росії, шляхом ракетних обстрілів та мобілізації, навряд чи змінять хід війни. Адже Україна зараз значно сильніше, ніж на початку повномасштабного вторгнення, пише The Washington Post. Журналісти видання роблять такі висновки посилаючись на оцінки західної розвідки й військових експертів.

З моменту початку нападу 10 жовтня понад три десятки людей були вбиті й десятки поранені. Енергетична інфраструктура України, мабуть, є головною ціллю, а це означає, що деякі житлові райони поки відірвані від цивілізованого життя. Але умови на полі бою як і раніше сприяють більш моторним, високомотивованим і краще озброєним українським військовим, які у перспективі збережуть перевагу перед погано оснащеною армією Росії.

Американські та інші західні офіційні особи прогнозують, що Україна продовжить контрнаступ в найближчі місяці, навіть попри те, що погода уповільнює темпи війни. Наступальні темпи з боку українських військових очевидно сповільнився, оскільки Україна зміцнює недавно завойовані позиції.

«Україна так радикально змінила хід боротьби, що єдине невирішене питання полягає в тому, скільки ще територій Україна зможе повернути, а не в тому, чи зможе Росія досягти своїх цілей», — сказав Роб Лі з Філадельфійського дослідницького інституту зовнішньої політики.

За його словами, українська армія тепер перевершує російську майже за всіма параметрами. Росія продовжує зазнавати великих втрати в силах і техніці та окопуватися на оборонних позиціях, у той час, як Україна стабільно отримує постачання нового і технологічно досконалого озброєння від своїх західних союзників.

За оцінками американської розвідки, в ході війни Росія втратила 6000 танків, бронетранспортерів та іншої військової техніки, і деякі з них захоплені українцями цілими й неушкодженими, поповнивши їх арсенал.

«Україна має перевагу, і Росія щосили намагається відповідати цим перевагам. Поки Україна продовжує отримувати підтримку НАТО і продовжує отримувати артилерію, Україна повинна продовжувати досягати успіхів», — сказав Лі.

Важко передбачити, чи послужить приплив до 300 тисяч нещодавно мобілізованих російських солдатів стримуванню наступу українців, сказав Конрад Музика, директор польської оборонної консалтингової компанії Rochan.

Українські офіційні особи кажуть, що вони не помітили будь-якого суттєвого впливу з боку тих, хто вже з'явився на передовій. Але вони не виключають можливість того, що величезний приплив військ може ускладнити завдання України. Однак є сумніви в здатності Росії навчити й озброїти таку велику кількість «резервістів», сказав західний чиновник. Очікується, що здатність Росії здійснювати ракетні удари буде скорочуватися, що ще більше обмежить її можливості на полі бою, кажуть західні офіційні особи й військові експерти.

Зокрема, вважається, що у Росії закінчуються високоточні ракети, які можна використовувати для ураження ключових об'єктів.

Але поки удари завдаються по цивільному населенню та інфраструктурі, а не по основних військових об'єктах, «вони не зможуть переломити хід цієї війни», — сказав Музика.