Україна може залишитись без військової допомоги США

Лідер Республіканської партії в Палаті представників Конгресу США Кевін Маккарті попередив, що республіканці не випишуть карт-бланш для України, якщо повернуть собі більшість.

Україна може залишитись без військової допомоги США

Повідомляється, що ці слова показують скептицизм Республіканської партії щодо військової підтримки України.

Коментарі Маккарті, який має стати спікером, якщо республіканці переможуть у Палаті представників, порушив питання про стійкість американської підтримки України, оскільки дедалі більша кількість республіканців, особливо прихильників Дональда Трампа, вважають фінансові витрати за кордоном недоцільними.

У Видання нагадали, що Конгрес США вже схвалив виділення десятків мільярдів доларів на допомогу Україні, тоді як адміністрація Байдена відправила зброю та техніку з військових запасів на мільярди доларів.

Прессекретар Білого дому Карін Жан-П'єр ухилилася від відповіді, коли її запитали про коментарі Маккарті. Натомість вона подякувала лідерам Конгресу за двопартійну роботу з «підтримки України».

Член палати представників Майкл МакКол заявив, що забезпечить більший контроль над тим, як витрачаються гроші для України, якщо Республіканська партія справді отримає більшість.

«Я дійсно думаю, що є широка двопартійна підтримка України, але я думаю, якщо ми отримаємо більшість, ви побачите більше нагляду та підзвітності з погляду фінансування та того, куди йдуть гроші», — сказав республіканець із Техасу.

Рекомендовані публікації