Як студентам із ТОТ і переселенцям перевестися на держбюджет?
Нещодавно Уряд затвердив механізм переведення таких студентів з контракту на місця державного замовлення в закладах фахової передвищої та вищої освіти.
Оприлюднена відповідна постанова Кабінету Міністрів України від
Хто має право перевестися з контрактної форми навчання на бюджетну?
- Студенти, які проживають на ТОТ, на території громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) на території громад, що станом на 15 жовтня відповідного року включені до переліку, затвердженого Мінреінтеграції.
- Студенти, які виїхали з таких територій.
А також:
- діти загиблих захисників України;
- учасники бойових дій і їхні діти;
- особи, що отримали інвалідність внаслідок війни, та їхні діти.
Дія постанови розповсюджується на студентів, які:
- були зараховані на контракт до 2021 року включно;
- здобувають такий ступінь освіти вперше.
Які документи потрібні для ВПО та студентів із ТОТ?
- Витяг з реєстру територіальної громади. Він має підтверджувати відомості про місце проживання (перебування) особи станом на 24 лютого 2022 року або містити інформацію про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) чи про зняття з нього на підставі відомостей ДМС.
- Документ про освіту, здобуту в закладі, який розташований на території відповідних територіальних громад.
- Він може стати у нагоді, якщо інформації у згаданому реєстрі немає або місце проживання знято з реєстрації до 24 лютого 2022 року.
Куди надавати документи?
Треба звернутися із заявою до керівника свого закладу освіти. Виш здійснює верифікацію поданих документів і вносить інформацію про студента до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (https://info.edbo.gov.ua/registry/) в модулі «Здобувачі освіти».
Переведення на місця державного замовлення студентів, дані про яких внесуть до ЄДЕБО після 15 листопада, може бути здійснено у 2023 році.
На які бюджетні місця братимуть таких студентів?
Переведення здійснюватимуться за рахунок невикористаних місць державного замовлення у 2022 році, а також наявності вакантних (вивільнених) місць. За відсутності останніх можливе збільшення обсягу державного замовлення.
Якщо у закладі є студенти зазначених вище категорій, керівникам закладів забороняється самостійно без дозволу відповідного держзамовника переводити студентів інших категорій на вакантні (вивільнені) місця державного замовлення.