Прем’єр-міністр Індії скасував зустріч з путіним через погрози рф застосувати ядерну зброю

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді скасував традиційну очну зустріч у грудні із президентом рф володимиром путіним, після того, як він погрожував застосувати ядерну зброю на війні в Україні.

Прем’єр-міністр Індії скасував зустріч з путіним
Прем’єр-міністр Індії скасував зустріч з путіним

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на обізнаних чиновників.

За словами джерела агентства, відносини між Індією та росією залишаються міцними, але зустріч Моді з російським президентом зараз не буде вигідною для індійського прем’єра.

Інший неназваний чиновник із рф розповів виданню, що те, що саміт не відбудеться, стало зрозумілим ще у вересні. Тоді на саміті ШОС в Узбекистані Моді закликав путіна шукати миру з Україною.

У п’ятницю речник кремля дмитро пєсков підтвердив, що цьогорічного саміту путіна і Моді не буде. Індійська сторона не прокоментувала дану інформацію.

Російсько-індійський саміт відбувався щороку з початку 2000-х і був скасований лише одного разу під час пандемії COVID-19 у 2020 році. Минулого грудня путін заради зустрічі з Моді відвідав Індію — це була його перша поїздка за межі країн СНД після початку пандемії.

Публічно кремль називав Індію ключовою країною, яка не приєдналася до міжнародної критики щодо вторгнення рф в Україну та наполягала на активізації торгівлі на тлі санкцій з боку Європи та США.

Нагадаємо, 20 жовтня у зв'язку з погіршенням ситуації та ескалацією бойових дій в Україні посольство Індії рекомендувало своїм громадянам не їздити в Україну, а тим, хто перебував у країні, якнайшвидше залишити її.