У військових елітах Ірану назріває розкол через протести

Серед іранської військової еліти назріває розкол через питання придушення протестів, які тривають кілька місяців.

У військових елітах Ірану назріває розкол через протести

Нещодавні коментарі лідерів Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) відображають розбіжності, що продовжуються всередині режиму, і особливо у КВІР, з приводу протестів, пишуть аналітики проєкту критичних загроз.

Бригадний генерал Хамід Абазарі заявив, що деякі воєначальники «виступили проти цінностей, верховного лідера та режиму», припускаючи, що вони сперечаються про те, як упоратися з заворушеннями.

Абазарі також розкритикував посадових осіб, які публічно не засудили протести. Колишній керівник організації «Басідж» бригадний генерал Голам Хоссейн Гейб Парвар, який тепер відповідає за організацію та навчання елітних підрозділів, що спеціалізуються на придушенні протестів, підтримав критику Абазарі

Іранські ЗМІ назвали Абазарі радником командувача КВІР генерал-майора Хоссейна Саламі. 31 грудня відділ зв'язків із громадськістю КВІР опублікував заяву, в якій відкидає зауваження Абазарі та заперечує, що він є радником Саламі.

У заяві йдеться, що Абазарі висловив свою особисту думку, але не використав правдиву інформацію.

Зауваження Абазарі вказують на те, що розбіжності в КВІР існують між високопоставленими офіцерами. Абазарі заявив, що командири, яких він згадав, брали участь у ірано-іракській війні у 1980-х роках і тепер є генералами. Командирам цього покоління нині від 50 до 60 років, і вони, зазвичай, служать у вищих ешелонах збройних сил.

Нагадаємо, що в Ірані цинічно похизувалися «ефективністю» своїх безпілотників.

Читайте також


Людство входить у фазу глобального конфлікту по всій планеті — Юрій Буздуган

Іран атакував балістичними ракетами Ірак біля консульства США. Своєю чергою, міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс вважає, що попереду на світ чекає ще складніший період, аніж зараз, і Британії з союзниками варто готуватися до серйозних загроз і подбати, щоб їхня міць виглядала переконливим фактором стримування. Чи розпочнеться нова світова війна та як це вплине на Україну, розбиралися з експертом-геополітиком Юрієм Буздуганом.