Ядерний план путіна порушує домовленості між рф та Китаєм — експерт
Розміщення тактичної ядерної зброї (ТЯЗ) в Білорусі, порушує домовленості між рф та Китаєм, які підписали президент росії в. путін та очільник КНР Сі Цзіньпін.
Про це в коментарі i-ua.tv повідомив політолог Ігор Чаленко.
«Реакція України та наших союзників, зокрема Польщі, на розміщення ядерки в Білорусі, абсолютно здорова. Хочу підкреслити, що дана ядерна компанія вибивається з українського контексту. Впровадження цієї теми відбувалося протягом декількох років. Після виборів президента Білорусі, коли Лукашенко утримався при владі завдяки москві, почалися напрацювання змін в Конституції Білорусі. Після цього з неї викреслили без’ядерну зону. Раніше в Конституції у них був прописаний нейтральний статус та без’ядерна зона. росія впроваджує те, що вона запланувала раніше. Таким чином, Лукашенко віддає борг за збереження його режиму», — каже експерт.
За його словами, розміщення ТЯЗ — це порушення зобов’язань Білорусі, які вона взяла на себе в 90-х роках.
«Не тільки Україна, а й Білорусь відмовилася від ядерної зброї на початку 90-х. У Білорусі є зобов’язання по нерозповсюдженню ядерної зброї. Тому Мінськ руйнує домовленості підписані в 90-х роках. Також не вистачає реакції Китаю, бо під час візиту Сі до москви, було підписано велику заяву рф та Китаю. Один з пунктів, що ядерні держави мають перенести свої ядерні заряди на свої національні території та не використовувати території третіх держав. Тут же путін діє у геометрально протилежному напрямку. Або він вважає, Білорусь черговим регіоном чи федеральним округом рф, або ж плює на те, що було підписано разом з очільником КНР. Все це свідчить про ескалацію та про зростання ризиків використання ядерної зброї у світі», — каже експерт.
На його думку введення нового сховища ТЯЗ в експлуатацію на території Білорусі з 1 липня, надзвичайно погіршує обстановку.
«Тому в Польщі може з’явитися ядерна зброя, яку там розмістять США. Це буде відповідь на агресивні дії рф», — каже І. Чаленко.
Він нагадав, що раніше ядерна зброя використовувалася, як примітивний засіб для дипломатичних цілей.
«Зараз же режим путіна не просто погрожує, а таке враження, що планують це зробити. Проте знову повертаємося до ролі Китаю, який робив все, щоб рф не вдавалася до застосування ядерної зброї. Нагадаю, що росія насьогодні є найбільшим носієм ядерних зарядів. Як тактичного так і стратегічного характеру. Такі дії рф, яка використовує ядерну зброю, як засіб погроз крок на шляху до демілітаризації рф. Адже світ бачить нинішню загрозу і відповідно з цим питанням доведеться, щось вирішувати», — резюмує експерт.
Нагадаємо, що в МЗС Польщі заявили, що розміщення ядерної зброї у Білорусі збільшує загрозу миру в Європі. Також Україна вимагає екстреного засідання ООН через ядерний план путіна.