СБУ затримала на Запоріжжі агентів рф, які готували теракти проти ЗСУ та СБУ

Контррозвідники Служби безпеки нейтралізували агентурну мережу фсб рф у результаті багатоетапної спецоперації на Запоріжжі.

СБУ затримала на Запоріжжі агентів рф, які готували теракти проти ЗСУ та СБУ

Одним із учасників групи був колишній військовий, а іншим — особистий водій місцевого високопосадовця-чиновника.

Зловмисники займались підготовкою терактів проти командного складу Сил оборони та співробітників СБУ, які дислокуються на території регіону. Для цього російська агентура збирала «погодинну» інформацію про місця тимчасового базування та маршрути переміщення українських захисників. Отримані відомості передавали до фсб через закритий чат у Телеграмі. За координатами ворожих агентів окупанти хотіли здійснити прицільні удари ракетами.

Крім того, загарбники розглядали «варіант» фізичної ліквідації українських захисників через приведення в дію вибухівки. Для підготовки терактів російські агенти отримали від своїх «кураторів» з фсб 4 тис. дол. «авансу».

Однак, контррозвідники СБУ спрацювали на випередження — своєчасно викрили зловмисників і затримали.

За даними слідства, керівником агентурної групи був мешканець Запоріжжя, колишній військовий. Після початку повномасштабного вторгнення він звернувся до свого брата, який проживає в Санкт-Петербурзі, з проханням «організувати» йому «контакт» з російською спецслужбою. Невдовзі у приватній переписці на нього вийшов кадровий співробітник фсб, який поставив йому задання розвідувально-підривної діяльності проти України. Для їх виконання зрадник залучив свого знайомого, який працював водієм в очільника однієї з районних адміністрацій Запоріжжя. За вказівкою фсб водій «в темну» використовував посадовця, здійснюючи приховані аудіозаписи його телефонних розмов в автомобілі.

Крім того, зрадники «наводили» ворожі повітряні удари на мости та залізничні переїзди.

Обом затриманим повідомлено про підозру за двома статтями ККУ. Їм обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Нагадаємо, за матеріалами СБУ 15 років за ґратами проведе «розконсервований» агент воєнної розвідки рф.