Корупція є продуктом управління, — адвокат Ігор Печенкін

Корупція — це соціально-політичне, філософське явище, історична річ, притаманна державі. Корупція є продуктом управління.

Ігор Печенкін і Олексій Якименко в програмі "Точка зору"
Ігор Печенкін і Олексій Якименко в програмі "Точка зору"

Про це заявив адвокат і голова ВГО ПО «Спільна мета» Ігор Печенкін у програмі «Точка зору» з Олексієм Якименком на телеканалі I-UA.tv.

«Коли з'явилася держава, з'явилося державне управління, з'явився такий продукт продажу як продаж впливом. Тобто люди продавали свою частку, свою владу та продукт, який народжувався від неї. Починалося це ще з давніх часів», — зазначив він.

За його словами, корупція є, існувала та буде існувати. Її немає тільки там, де є попит на це, є домовленість суспільна.

«Це як корпоративна етика. Людина з історії своєї, по суті своїй грішна. Можливість боротися з цим вона виховує в собі. Створення релігії, створення ставлення до цього продукує здоровий спосіб життя. Корупція руйнує. Корупція безумовно приводить до занепаду управління, така пропозиція породжує анархію, вседозволеність і злочинність», — пояснив гість програми.

Адвокат наголосив, що необхідно створити електронні інструменти.

«Наш вихід — я не хочу бачити нашого бюрократа, я не хочу його чути, я хочу в електронці замовити послугу, отримати та заплатити. Я вивчаю тематику впливу громадянина на послуги держави. Ця послуга має бути конкурентною, ефективною та передбачено доступною. Треба створити платформу, скільки нам треба можливості, щоб ми бачили електронну прозорість, скільки, де, як це відбувається. Щоб бути учасникам цього процесу, — це і є завдання, з чим не можуть впоратися зараз правоохоронні, контролюючі та превентивні органи», — додав Печенкін.