Тероборона може виконувати контрольні функції від імені народу — перший генпрокурор України

Територіальна оборона в територіальній громаді — це єдина природня інституція, яка створена за час незалежності України.

Віктор Шишкін
Віктор Шишкін

Про це під час ефіру заявив Суддя Конституційного Суду у відставці Віктор Шишкін.

«В територіальній громаді має бути освіта, медичні та адміністративні послуги, бізнес та охорона громадського порядку. З тероборони мають бути обрані шерифи. А територіальна оборона в територіальній громаді — це єдина природня інституція, яка створена за час незалежності України. Якщо дивитися на міжнародний європейський досвід, то варто зазначити, що німецьке самоврядування не відповідає італійському самоврядуванню. В Німецькій громаді немає мирових суддів. А в Україні, наприклад, Пирогов — відомий вінницький лікар був мировим суддею. Тобто він ухвалював рішення від імені громади», — каже експерт.

Він підкреслив, що центральна та інша влада ігнорує права людини.

«А хто їй про це говорить? Якщо ж про це скажуть хлопці з тероборони, наприклад, щодо незаконного будівництва, то вони почують. Тероборона може виконувати контрольні функції від імені народу. Паростки, які проявив народ після 24 лютого 2022 року не повинні вмерти. Є багато факторів, які повинна вирішувати громада. Не проти того, щоб у нас були сільради. Щоб в нас був староста, мер чи буйгомайстер. Тобто у нас має бути орган, членам якого довіряють, особливо теробороні, члени якої воювали за Україну. Вони, як ланцюг сковані спільно пролитою кров’ю. Тому тероборони, які сформувалися після 24 лютого 2022 року повинні задавати тон. Адже надумана система об’єднаних територіальних громад — антиукраїнське та антинародне явище. Воно має бути зруйновано. Адже під це підігнали так звану медичну реформу, яка є антиконституційною. Сформована тероборона — може бути одним з проявів самоврядності народу», — резюмує експерт.