В умовах війни всі гроші місцевих рад та Верховної Ради мають бути направлені на відновлення ВПК — експерт

Законодавство надає право місцевим органам влади, так само, як і Верховній, витрачати кошти на різні потреби. Саме в цьому і полягає проблема витрачання коштів будь на що, а не на відновлення ВПК під час війни.

Всі кошти мають бути направлені на відновлення ВПК
Всі кошти мають бути направлені на відновлення ВПК

Про це в коментарі заявив керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок.

«В умовах війни всі гроші мають бути направлені на відновлення ВПК. Тобто це максимальна кількість коштів за виключенням захищених статей, які необхідні для виплати пенсій, виплат соціально незахищеним верствам населення та бюджетним установам. Все інше має відійти на задній план. Зокрема інфраструктура. Все це треба внормувати відповідним законодавством. Це повинно стосуватися не тільки місцевих рад, а й Верховної», — каже експерт.

За його словами, те що відбувається зараз — неправильний підхід.

" Якщо брати до уваги, як нам розповідали про високу ефективність системи Prozorro, яка прийшла на зміну товстому журналу закупівель, який виходив щомісяця. В ньому можна було побачити перелік послуг, які пропонує держава. Коли це перейшло в електронну форму, то систему Prozorro почали подавати українцям, як ефективний спосіб боротьби з корупцією та марнотратством. Насправді ніякої ефективності немає. Це просто майданчик, де здійснюються торги. Хоча нам кілька років доказували, що за рахунок Prozorro економляться гроші. Проблема ж заключається у законодавстві, яке надає право місцевим органам влади, так само, як і Верховній, витрачати кошти на різні потреби. Однак дуже часто депутати місцевих рад так само, як і Верховної витрачають гроші наче б то на потреби громад. Однак потреби громад мають формуватися дещо по -іншому. Коли війна, то мають бути зовсім інші пріоритети. Для цього має бути ухвалено відповідне рішення на рівні Верховної Ради", — каже експерт.

Він нагадав, що голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що регіональна влада повинна припинити витрачати державні кошти на закупівлю товарів та послуг, які не є пріоритетними під час війни, парламент може обмежити їх використання.
«Вважайте це останнім попередженням. Якщо ви не зупинитесь, не припините витрачати гроші на предмети не першої необхідності, на те, що аж ніяк не наближає нас до перемоги, то парламент внесе законодавчі обмеження на період воєнного стану», — написав він у себе в Телеграм.

«Нє, ну, а шо? Тепер точно усі злякалися і перестануть купувати барабани та овочерізки. Сказав, як відрізав. Також припинять і в парламенті виділяти кошти на другорядні цілі (в умовах війни) та увесь час кричати, що не вистачає коштів на відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури, закриваючи очі на драконівське підвищення тарифів», — резюмує В. Клочок.