Відновлення е-декларування в Україні це окозамилювання — експерт

Відновлення е-декларування не зупинить корупціонерів. Україну, як грабували, так і будуть грабувати.

Відновлення е-декларування
Відновлення е-декларування

Про це в коментарі i-ua.tv заявив народний депутат України ІІІ скликання, координатор «Суспільної системи» Віктор Жердицький.

«Відновлення е-декларування може показати, як збагатилися під час війни тільки безтолкові чиновники та нардепи, які не зуміли грамотно та красиво сховати гроші на номінальних утримувачів награбованих багатствв. Ми не побачимо нічого у е-декларуванні крім окремих випадків. Всі, хто краде мільйони — давно все оформлюють на підставних осіб. Зокрема, підставнихьосіб — номінальних власників офшорів. Або на родичів, коханок, водіїв, охоронців тощо», — каже експерт.

На його думку, відновлення е-декларування — данина моді, а також необхідний для звітності елемент для наших гранітоїдів, які отримують кошти від іноземних фондів.

«Однак вони не розуміють, як побудована наша державна грабіжницька система і як її ліквідувати. Не побороти, а ліквідувати грабіжницькі системи. Тому що сам по собі процес боротьби без ліквідації того, що називають корупцією, є самодостатнім для боротьбістів, які отримують великі доходи від західних грантових організацій. Їм просто треба відзвітувати у виправдання отриманих доходів на цю імпотентну боротьбу, що вони щось роблять для усунення корупції в Україні. Однак е-декларування не допоможе. Україну, як грабували, так і будуть далі грабувати. Як вивозили з країни десятки млрд доларів, так і продовжать це робити. Ні війна, ні кров українців не зупинять корупціонерів. У цих негідників немає ні совісті, ні моралі. Лише майстерність та зухвалість приховування вивезених капіталів», — резюмує Віктор Жердицький.