ЗСУ з ракетними комплексами RBS-17 уражають позиції та техніку росіян

Українські військові застосовують шведські ракетні комплекси RBS-17 для ураження наземних цілей противника.

ЗСУ з ракетними комплексами RBS-17 уражають позиції та техніку росіян
ЗСУ з ракетними комплексами RBS-17 уражають позиції та техніку росіян

Про використання цієї зброї розповіли військовослужбовці ЗСУ.

Зазвичай цілями цього комплексу стають вогневі позиції противника, бліндажі або легкоброньована техніка.

За словами військовослужбовця ЗСУ із позивним «Банкір», ракетний комплекс RBS-17 (Robot-17), який стріляє наземною версією ракети AGM-114C Hellfire, складається з двох підкомплексів: з одним працює розрахунок, який відповідає за лазерний цілевказівник, з другим — розрахунок пускової установки.

Розрахунки діють на відстані один від одного, при цьому мають зв’язок по радіостанції та за командою командира лазерного розрахунку здійснюють пуск керованої ракети по обраній цілі противника. Військовий зазначив, що лазерний підкомплекс може діяти як вдень, так і вночі.

За його словами, в ЗСУ такі комплекси мають підрозділи берегової охорони або ті, що діють на суходолі.

Для двох розрахунків шведського комплексу RBS-17 разом потрібно 5 людей: двоє — на лазер, три — на пускову. Також він має транспортний засіб для перевезення комплексу та особового складу.

Військовий розповідає, що лазерний підкомплекс, як правило, розташовують на передовій, щоб мати пряму видимість до цілі. При цьому пускова установка з ракетою може бути розташована за декілька кілометрів — у глибині позицій. Українські військові застосовують RBS-17 у східних та південних областях.

Ракета летить на висоті від 100 до 400 метрів від землі та шукає лазерну пляму, якою позначена обрана ціль. RBS-17 може стріляти як за умови прямої видимості, так і з закритих вогневих позицій. Дистанція ураження — до 8 кілометрів і залежить від режиму ведення вогню.

Як правило, при застосуванні ракети з осколково-фугасною бойовою частиною (БЧ), цілями стають вогневі позиції російських окупантів, бліндажі або легкоброньована техніка. Також, за словами «Банкіра», є ще ракети з термобаричними та кумулятивними БЧ. Вага ракети становить близько 50 кг, вага бойової частини — 8 кг, швидкість польоту — до 450 м/с.

Комплекс RBS-17 Україна отримала в межах військової допомоги від Швеції. Варто зазначити, що його шведські військові застосовують як протикорабельний ракетний комплекс малої дальності із лазерним наведенням для захисту узбережжя і островів від висадки десанту на невеликих катерах і човнах.