Стало відомо коли Нідерланди передадуть Україні F-16

Передача Нідерландами винищувачів F-16 Україні може відбутися через шість-вісім місяців.

F-16
F-16

Такі терміни озвучила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен.

За її словами, передача літаків відбудеться якнайшвидше, але перед цим мають бути виконані кілька передумов.

В першу чергу, йдеться про наявність підготовленого наземного персоналу і льотчиків Повітряних сил ЗСУ, для експлуатації винищувачів F-16.

«Навчання авіаторів вже розпочалося, але ми маємо його нарощувати, щоб у вас було достатньо підготовленого персоналу для бойового використання винищувачів F-16. Також важливо вирішити питання інфраструктури, тож тут, в Україні, ви одночасно працюєте над створенням належної інфраструктури для цього сучасного літака і передового озброєння на ньому», — зазначила вона.

Крім того, паралельно йде обговорення всіх кроків з Вашингтоном, тому що рішення — за ними, адже це американська система озброєнь.

«І ми розуміємо, що на це потрібен час. За нашими оцінками, на навчання треба шість-вісім місяців. Та це вже надзвичайно швидко. Ніхто раніше не робив цього так швидко. Тому я сподіваюся, що вкладемося у цей часовий проміжок», — зазначила Оллонґрен.

Вона сумнівається у тому, що передача винищувачів F-16 цього року можлива.

Читайте також


Справа про депортацію українських дітей буде перекваліфікована в справу геноциду — Володимир Пилипенко

На Генасамблеї ООН Євросоюз ще раз наголосить на стійкій підтримці України та на необхідності реформування Ради Безпеки, рішення якої блокує росія. Також в Міжнародний суд ООН поновлює слухання за позовом України проти рф щодо геноциду. Чи виключають рф з ООН та про інші питання говорили з юристом, народним депутатом VI-VII скликань і керівником Українського центра соціально-правових досліджень Володимиром Пилипенко.