З початку проєкту «Хочу жити» 24 тисячі росіян захотіли здатися в полон

Проєкт «Хочу жить» від початку свого існування отримав від росіян, які бажають здатися у полон, понад 24 тисячі заявок.

З початку проєкту «Хочу жити» 24 тисячі росіян захотіли здатися в полон

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в інтерв'ю ISLND TV.

«Він є суперефективним. Зрештою, вже понад 24 тисячі заявок подано від моменту старту проєкту від бажаючих здатися у полон, і це крутий показник», — сказав він.

Відповідаючи на питання, скільки з тих російських військових, яких поміняли на українських військовополонених, повертається на фронт, Юсов розповів, що є ті особи, які повертаються, і це непоодинокі випадки.

«У нас вже є ті (російські військові — ред.), які по кілька разів у полон потрапляли. Це настільки фартові персонажі, настільки гуманна українська армія, це правда», — зазначив представник ГУР.

Він заявив щодо утримання російських військовополонених, що Україна дуже часто показує у односторонньому порядку, яким (має бути поводження з військовополоненими — ред.) відповідно до Женевських конвенцій.

За його словами, в Україні є табір утримання російських військовополонених за усіма стандартами Женевських конвенцій — із руханкою, триразовим харчуванням (дуже ситним), із бібліотекою, спортмайданчиками і басейном, у якому плавають коропи. До цього табору є доступ і Червоного Хреста, і ЗМІ, розповів Юсов.

«Ми показуємо світу: ось що ми робимо, а тепер давайте ви, будь ласка, натисніть і зробіть що-небудь, щоб і рф це робила, щоб рф забезпечила безперешкодний доступ МКЧХ до місць утримання українських військовополонених, щоб можна було перевірити умови утримання, медзабезпечення, харчування, відсутність порушень поводження з військовополоненими і інші речі», — сказав представник ГУР.

Відповідаючи на питання про різницю в утриманні російських і українських полонених, він зазначив, що Україна є цивілізованою країною.

«Ми не вони. Ми їх справедливо ненавидимо, є за що, бо це вбивці і загарбники, окупанти. Але ми — частина не їхнього світу, а частина вільного цивілізованого демократичного західного європейського світу. А там працюють правила і норми, Женевські конвенції, міжнародне гуманітарне право і правила поводження з військовополоненими», — сказав Юсов.

Нагадаємо, з вересня по грудень 2022 року на гарячу лінію проєкту «Хочу жити» звернулося близько 4500 росіян.