На ЗСУ чекає снарядний голод — Der Spiegel

Генерал Бундесверу Крістіан Фройдінг, який очолює штаб України в Міністерстві оборони з початку війни і є головним закупником Німеччини, говорить про артилерійські боєприпаси з нотками відчаю, коли мова йде про постачання зброї Києву.

На ЗСУ чекає снарядний голод -
На ЗСУ чекає снарядний голод -

Протягом декількох місяців він був зайнятий тільки однією темою: «Ми намагаємося закуповувати боєприпаси по всьому світу».

Перед урядами європейських країн постало екзистенційне питання: чи в змозі вони самі закупити необхідне оборонне обладнання без участі США. Зазначається, що результати поки протвережують.

«На жаль, артилерійські та зенітні боєприпаси не представлені в достатку на полицях магазинів по всьому світу», — зазначає Фройдінг.

Берлін таємно обговорює угоду про закупівлю боєприпасів з Індією, де не хочуть відкрито псувати відносини з росією. Такі угоди можуть укладатися з арабськими країнами, в деяких з яких є великі запаси снарядів.

«У Міністерстві оборони в Берліні щодня ламають голову над новими ідеями про те, де ще можна знайти боєприпаси. Час працює проти Європи: за даними спецслужб, українські запаси будуть вичерпані не пізніше червня, а можливо і раніше», — сказано в матеріалі.