Чому мирний план досі не показують українцям?
Щодо загальних рис та політичної складової плану перемоги, то хотілося б дійсно почитати, як бачать на Банковій хід воєнних дій в умовах дефіциту боєприпасів та зниження мобілізаційної спроможності. Зокрема, коштом чого збирається покривати цей дефіцит влада.
Про це в коментарі заявив політолог Віталій Кулик.
«Передбачалося, що він розроблявся і презентувався західним партнерам з точки зору залучення західних партерів. Частина цього плану була спрямована на переконання західних партнерів на мотивацію країн колективного Заходу до співучасті для стримування рф. Там є окремі пропозиції, щодо використання допомоги, яку надає Захід. Також план перемоги скоріш за все містить оперативно тактичні елементи, щодо динамки бойових дій. Це підв’язувалося до об’єму допомоги, який мали надати наші західні партнери. Ця інформація має конференційний характер. Вона не може бути оприлюднена та опублікована. Адже це може прямо вплинути на динаміку війни та допомоги західних партерів. А щодо загальних рис та політичної складової плану перемоги, то хотілося б дійсно почитати, як бачать на Банковій хід воєнних дій в умовах дефіциту боєприпасів та зниження мобілізаційної спроможності. Зокрема, коштом чого збирається покривати цей дефіцит влада», — каже В. Кулик.
Його цікавить, чи буде якісна зміна підходу до мобілізації в Україні. А також яким чином, і що саме пропонує Банкова, враховуючи розмови про початок великих переговорів.
«Тобто які передумови для початку великих перемовин і що лягає в позицію України. Які можливі формати для переговорів? Тобто яким саме має бути формат переговорного процесу. І це не капітуляція. Бажано, щоб президент та Банкова донесли формати цього бачення до українського народу. Тому що про суть плану перемоги ми дізнаємося від західних ЗМІ. І це, м'яко кажучи, неправильно. Тому десь так це виглядає», — зазначає політолог.
На його думку, сторони не припинять воєнні дії, коли почнуть переговорний процес за участю посередників.
«Війна продовжиться і переговори будуть йти. Тому перемовини можуть вплинути на саму динаміку військових дій. Вони можуть трошки знизитися, але в цілому початок великих перемовин не означає припинення війни. Це в українському суспільстві на Заході є ця ілюзія, що основне — початок переговорів і війна закінчиться. Ні, так не буде. Переговори можуть йти, але гаряча фаза війни може продовжуватися. Більше того, саме під час переговорів можлива ескалація. Тому Блумберг правий стосовно побоювань, але найбільш ймовірний сценарій, що переговори відбудуться без попередніх умов», — резюмує експерт.