Проблемою нашого суспільства є невміння відбирати людей до влади — Шишкін

Головна проблема України не в демонтажу пам’ятників чи перейменуваннях вилиць, а що в наших головах.

Віктор Шишкін
Віктор Шишкін

Про це під час ефіру заявив волонтер, Суддя Конституційного Суду України у відставці Віктор Шишкін.

«Багато, хто не дочитує нашу Конституцію, хоча одна з визначальних статей № 38 про права і обов’язки людини. Вона є для нашого суспільства визначальною. Людина повинна прийти, стукнути по столу Зеленському і спитати, а що тут написано у Конституції, на якій ти клявся. Адже, кожен громадянин України має брати участь в управління державними справами. Хоча форми участі в управлінні можуть бути різними. Наприклад, критикувати владу та стукати їй по шапці, це також форма управління», — каже В. Шишкін.

На його думку, головна проблема України не в демонтажу пам’ятників чи перейменуваннях вилиць. Хоча це також треба робити. Наша проблема — що у нас в головах?

«Вона сьогодні стала ментальністю україноцентризму чи ні? Чи вона стала ментальністю гуманістичної політики людини, чи — ні? А також з чого треба починати цю ментальність? Адже у нас досі присутня совковість. Де в нашому законодавстві є декретна відпустка? Це навіть не комуністичний термін. Це було закладено Леніним. Тоді вагітним жінкам давали відпустку і за ними зберігається робоче місце. З тих пір в народі почали називати це декрет. Але чому воно досі в нашому суспільстві? Коли ми приберемо це? Звідки в наших мізках це слово, тому треба змінювати наше мислення», — зазначає В. Шишкін.

На його думку, проблемою нашого суспільства є невміння відбирати людей до влади.

«Коли обирали Порошенка, українці не думали, а що було до цього? І сьогодні ходять — мова, віра, армія. Він багато років був нардепом, а що він зробив за цей час? Очолював при Ющенко РНБО, він мав контролювати та створювати всю систему оборони, а ми лише роззброювалися. Також Порошенко був двічі міністром в уряді Азарова та Януковича. А всі ходять та кажуть, що він патріот. А який він в біса патріот? Поки не зминемо ментальність толку не буде», — підкреслює В. Шишкін.

Він нагадав, що наприкінці лютого 2022 року в українців прокинилося відчуття відповідальності за захист батьківщини.

«Люди просили у влади лише зброю. Однак влада розформувала добровольчі батальйони. Таких людей влада топить та робить все, щоб вони не були активними. Розформовує батальйони, які не хочуть розформовуватися і шукає ухилянтів. Де логіка?», — резюмує волонтер.