В Україні впроваджують дрони — перехоплювачі «мавіків» (відео)

Українські військові почали збивати російські розвідувальні квадрокоптери над полем бою за допомогою сіткометів.

Кадри з перехопленням російських дронів оприлюднені на сторінці виробника Ptashka Drones
Кадри з перехопленням російських дронів оприлюднені на сторінці виробника Ptashka Drones

Кадри з перехопленням російських дронів оприлюднені на сторінці виробника Ptashka Drones.

Слідом за оперативно-тактичними розвідувальними безпілотниками українські військові дедалі активніше починають «полювати» на малі розвідувальні квадрокоптери. Їх перехоплення є не менш важливим, адже вони використовуються ворожою піхотою для коригування вогню, розвідки та скидів вільнопадаючих бомб.

Відлов малих дронів виконується за допомогою таких самих безпілотників, що несуть сіткомети. Одним із виробників таких засобів є українська компанія Ptashka Drones, що постачає свої модульні системи військовим.

Їхні системи дозволяють реалізувати багаторазове використання перехоплювача, витрачаючи лише підвісний модуль із сіткою. Сіткомет може встановлюватися на поширені у війську безпілотники типу Mavic, Autel або ж FPV-дрони.

Відстрілена сітка заплутує лопаті двигунів безпілотника, через що той втрачає можливість літати. Після цього дрон може впасти або ж бути евакуйованим у підвішеному стані за допомогою дрона-перехоплювача.

За словами розробників, багаторазове використання дронів-перехоплювачів дозволило мінімізувати витрати на одне перехоплення до 1200 гривень — вартості одного заряду-картриджа.

Підвісний сіткомет важить усього 373 грамів, що значно менше маси однієї піхотної гранати та дозволяє встановити його фактично на будь-який безпілотник.

На основі цієї технології українські конструктори також розробляють піхотний однозарядний пістолет-перехоплювач, котрий позиціонується як засіб самозахисту від атакуючих FPV-дронів.

«Це складніше, ніж здається, бо ми обмежені технічними можливостями цього маленького пристрою. Завжди в пошуку балансу між потужністю, дальністю, парусністю, віддачею та міцністю конструкції», — пояснюють представники Ptashka drones.

Наразі він перебуває на фінальних етапах розробки та проходить випробування, після чого передаватиметься для пробних застосувань військовим.