Законопроєктом № 10242 нардепи хочуть зв’язати руки журналістам — правозахисник

Діяльність всіх журналістів — розслідувачів має не каратися 15 роками ув’язнення, а бути захищена згідно із законодавством.

Ухвалення закону поставить під загрозу викривачів корупції
Ухвалення закону поставить під загрозу викривачів корупції

Про це i-ua.tv заявив правозахисник Дмитро Павліченко.

«По — перше, на яких таких підставах нардепи на новий рік виписали собі премії по 300 тисяч? В той же час хлопці на передовій отримують копійки. Нардепи хвилюються з них скоро почнуть питати за законами воєнного часу. Однак народні обранці досі не прийняли закон про стан війні в країні. Вони не бажають називати речі своїми іменами. Про це постійно кажуть журналісти. Крім того, ЗМІ викривають корупційні скандали. А як зупинити журналістів? Саме тому було сформовано репресивний закон, що цілком логічно з їх точки зору», — каже правозахисник.

За його словами, суспільство має не допустити прийняття законопроєкту № 10242.

«Знову ж таки треба перевірити чи відповідає цей законопроєкт Конституції? Після чого громадськість разом із журналістами мають звернутися до Конституційного суду, подати заяву про кримінальне правопорушення, подати позов до Адміністративного суду. Саме таким чином треба зупиняти свавілля нардепів. На жаль, сьогодні журналісти проводять розслідування, але недопрацьовують з точки зору права. Вони ще не навчилися захищати власні права. Саме тому діяльність всіх журналістів — розслідувачів має бути захищена згідно із законодавством», — резюмує правозахисник.

Нагадаємо, що парламентарі повернулись до розгляду законопроєкту, який передбачає кримінальну відповідальність за «злив» даних з державних реєстрів. Зазначається, що у випадку його ухвалення, під «удар» можуть потрапити журналісти-розслідувачі, нотаріуси та держреєстратори. Кримінальна відповідальність у вигляді 8 років позбавлення волі може настати за втручання, збут або розповсюдження інформації, яка обробляється в публічних електронних реєстрах.

Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності порекомендував депутатам ухвалити законопроєкт № 10242 у другому читанні. Ухвалення закону поставить під загрозу також викривачів корупції. Окрім позбавлення волі на 8 років за оприлюднення інформації, в'язниця загрожує особам, через яких стався саме «витік» інформації, якщо вони мають доступ до реєстрів. Їх пропонують карати на строк від 10 до 15 років за ґратами.