В Генпрокуратурі можуть бути такі ж фіктивні прокурори- інваліди, як на Хмельниччині — правозахисник

В Офісі Генпрокурора не змогли підтвердити неправомірність отримання інвалідності жодного з прокурорів Хмельниччини, тому що самі мають такі ж фіктивні інвалідності.

В Офісі Генпрокурора не змогли підтвердити неправомірність отримання інвалідності жодного з прокурорів Хмельниччини
В Офісі Генпрокурора не змогли підтвердити неправомірність отримання інвалідності жодного з прокурорів Хмельниччини

Про це в коментарі i-ua.tvзаявив правозахисник Дмитро Павліченко.

«Дійсно, ворон ворону око не виклює. Однак тоді потрібно подати скаргу на відповідь від Генпрокуратури. Це ж було не просто так сказано, а було зроблено публічно. Тому особа, яка каже, що у прокурорів немає фіктивної інвалідності ввела в оману суспільство. Тому руки складати не можна. Має бути кримінальна відповідальність проти тих, хто каже у прокурорів з Хмельниччині немає інвалідності. Тому подається заява про кримінальне правопорушення відносно цих осіб. Далі треба звертатися до суду, щодо бездіяльності посадової особи, яка прикриває фіктивну інвалідність прокурорів, або ж сама її отримала. Законодавством чітко все визначено. Тому має бути суспільний розголос. Адже в Генпрокуратурі отримали такі ж фіктивні інвалідності», — зазначає правозахисник.

На його думку, треба провести розслідування, щодо діяльності Генпрокуратури, починаючи з часів Венедиктової.

«Якщо ви не бачити фіктивних інвалідностей у прокурорів, значить ви такі ж самі. А під час війни такі дії є державним злочином. Тобто в прокуратурі, особливо в Генпрокуратурі треба провести чистки, а всіх фіктивних інвалідів — відправляти на фронт. Змивати таку ганьбу кров’ю. Чому Генпрокуратура не притягнула жодного міністра до відповідальності, який розкрадав гроші ЗСУ? А зараз нові корупційні скандали у Міноборони. Хто буде за цим слідкувати? Тому суспільство та журналісти не повинні складати руки і розібратися, а чи не працівники Генпрокуратури такими ж ухилянтами? Та притягнути всіх винних до відповідальності. В цій справі має розібратися ДБР та суд», — резюмує правозахисник.

Нагадаємо, що в Офісі генерального прокурора не змогли підтвердити чи спростувати неправомірність отримання інвалідності жодного з прокурорів Хмельницької області.

Про це повідомили Центрі протидії корупції, який отримав відповідь на запит від Офісу генпрокурора.

Нагадаємо, що станом на 20 жовтня 2024 року, за інформацією Офісу генпрокурора, встановили, що 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність. 80% з них, 50 людей, отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення