У Рахунковій палаті з’ясували, чому ЗСУ не отримали вчасно у необхідному обсязі озброєння та техніку

В Рахунковій палаті на ексклюзивний запит i-ua.tv повідомили про проведені контрольні заходи, щодо діяльності Міністерства оборони України у сфері закупівель, розробки і модернізації озброєння та військової техніки. Однак матеріали Звіту містять відомості, що становлять державну таємницю.

Матеріали Звіту містять відомості, що становлять державну таємницю
Матеріали Звіту містять відомості, що становлять державну таємницю

Про це повідомляє i-ua.tv.

Зазначається, що згідно з Планом роботи Рахункової палати на 2024 рік, затвердженим рішенням Рахункової палати від 23.11.2023 No 28−5 (зі змінами), проведено аудит відповідності на тему «Діяльність Міністерства оборони України у сфері закупівлі, розробки і модернізації озброєння та військової техніки» (далі — аудит ОВТ). На засіданні Рахункової палати рішенням від 06.06.2024 No 27−1 затверджено Звіт про результати аудиту відповідності на тему «Діяльність Міністерства оборони України у сфері закупівлі, розробки і модернізації озброєння та військової техніки».

Інформаційне повідомлення про проведення зазначеного контрольного заходу розміщено на офіційному вебсайті Рахункової палати в розділі «Засідання Рахункової палати» 2024 рік.

«Оскільки матеріали Звіту містять відомості, що становлять державну таємницю, йому присвоєно гриф секретності «таємно», — сказано в повідомленні.

Також зазначається, що під час проведення аудиту ОВТ встановлено факти та їх причини, через які Збройні Сили України не отримали у необхідному обсязі, вчасно озброєння (зокрема боєприпаси) та військову техніку. Відповідно, аудит виявив факти невикористання у повному обсязі Міністерством оборони України бюджетних асигнувань, передбачених на закупівлю, розробку і модернізацію озброєння та військової техніки. Причинами незабезпечення поставок боєприпасів стало, зокрема, неналежне виконання суб’єктами господарювання укладених з Міністерством оборони України державних контрактів. Зазначене призвело до утворення довгострокової (у тому числі простроченої) дебіторської заборгованості.

«Надати більш детальну інформацію щодо предмета запиту в цій частині не можливо, позаяк розголошення відомостей, які містяться у матеріалах аудиту ОВТ, може завдати шкоди національній безпеці України», — зазначається в повідомленні.