Українці через закон від USAID мають більше 200 млрд заборгованості за комірне — експерт

Новий закон про ЖКГ, який діє з 2015 року, фактично був створений за кошти USAID. І як наслідки, українці саме через це нове законодавство мають більше 200 млрд заборгованості за комунальні послуги.

Юрій Гаврилечко
Юрій Гаврилечко

Про це під час ефіру на i-ua.tv заявив експерт с економічних та політичних питань Юрій Гаврилечко.

«Погіршення ситуації в житлово-комунальній сфері де факто є частиною держполітики, що інспірована діяльність так званих грантосмокточив. Зокрема, новий закон про ЖКХ, який діє з 2015 року, фактично був створений за кошти USAID. І як наслідки, українці саме через це нове законодавство мають більше 200 млрд заборгованості. Тому коли кажуть про позитивні чи негативні наслідки грантосмоктанської діяльності, то чомусь забувають, що регуляторні гранти, які були підготовлені на грантові кошти, можуть впродовж багатьох років негативно впливати на всіх українців», — каже експерт.

За його словами, Україні разом із США варто з’ясувати, а як витрачалися гроші USAID. Зокрема, на урядові програми.

«Треба перевірити роботу наглядових рад та організацій, дотичних до підготовки тих чи інших законопроєктів, які впливали на роботу органів влади. Тобто куди йшли гроші за урядовими програмами», — резюмує Ю. Гаврилечко.

Нагадаємо, що Ілон Маск заявив, що президент Трамп погодився закрити Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Маск повідомив під час нічної розмови з колишнім співлідером Департаменту ефективності уряду (DOGE) Вівеком Рамасвамі та сенаторкою Джоні Ернст, що він детально обговорив з Трампом питання USAID і кілька разів перепитав його, чи він справді хоче закрити агентство. Трамп підтвердив своє рішення,