Експерт назвав цілі України на перемовинах з рф
На жаль, ми живемо в умовах, коли старий світопорядок, який було побудовано на цінностях, повністю впав. А заяви президента США Дональда Трапа свідчать, що останні цвяхи у гроб світопорядку вже забили.
![Деокупація захоплених територій може розтягнутися в часі](https://i-ua.tv/img/790x450/8/997-b588a160.jpg)
Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Ігор Чаленко.
«Йде мова про припинення вогню, в обмін на гарантії безпеки у вигляді меморандумів та запевнень, які будуть ратифіковані у двосторонніх угодах з нашими основними союзниками. Зокрема, з США. Одна з гарантій безпеки для України — миротворча місії європейських країн. У нас вже є 100 річна угода з Британією, яка передбачає можливість створення іноземних баз на території України. Хоча Конституція це забороняє, але всупереч цьому в Криму була розташована база Чорноморського флоту рф. Також сюди ж можна віднести подальше забезпечення ЗСУ, завдяки постачанню озброєння, розвідувальної інформації та багато інших питань. Також має залишатися санкційний тиск на рф. Однак США уникатимуть гарантій безпеки називаючи це виключно військовою допомогою. Адже Дональд Трамп не хоче бути президентом, який бере на себе додаткові забов’язання», — каже політолог .
На його думку, протистояння між Україною та рф продовжиться.
«Захід стимулюватиме провести Україну загальнонаціональні та місцеві вибори», — зазначає І. Чаленко.
На питання, що ж буде з окупованими територіями, експерт відповів наступне:
«Частину Курської області можуть поміняти на Харківщину, де складна ситуація або ж на ЗАЕС та місто Енергодар. Хоча Україна все одно вимагатиме повернення всіх окупованих територій дипломатичним шляхом. За логікою або москва йде на компроміс, або ж Україна отримує озброєння на 500 млрд доларів», — каже політолог.
На його думку, москва просуватиме наративи про «ісконність» захоплених територій. Деокупація захоплених територій може розтягнутися в часі.
«Є приклад країн Балтії. Звичайно треба буде чекати послаблення кремлівського режиму. Хоча військові говорять, що можна і далі воювати. Однак все впирається у питання ресурсу зброї та людей. На жаль, ми живемо в умовах, коли старий світопорядок, який було побудовано на цінностях, повністю впав. А заяви Трапа свідчать, що останні цвяхи у гроб світопорядку вже забили. Об’єктивно зараз в нас йде право сили. Тому для України це урок для накопичення сил, зміцнення армії, збільшення технологічностей та підготовка до подальшої визвольної боротьби», — підкреслює І. Чаленко.
Він зазначив, що пріоритетом громадян мають стати національні інтереси.
«Зараз треба зберегти державність, демократію, західний вектор розвитку, але водночас посилювати нашу державу», — резюмує політолог.