Обов’язок українського суспільства контролювати владу — Шишкін

Адже через прояв громадянського суспільства під час Помаранчевої революції вдалося змінити позицію центральної влади. На жаль, суспільство після неї одразу заспокоїлося, замість того, щоб контролювати владу.

Віктор Шишкін
Віктор Шишкін

Про це під час ефіру заявив Суддя Конституційного Суду у відставці Віктор Шишкін.

«Найбільше громадянське суспільство контролювало владу у середині 90-х. Тобто під кінець першого парламенту і на початку другого парламенту. Проте через прояв громадянського суспільства під час Помаранчевої революції вдалося змінити позицію центральної влади. Тоді піднялося все громадянське суспільство. Одним з елементів була виборча компанія. Тоді все почалося в Києві, а потім до акцій протесту приєдналася вся Україна. Адже майбутнє вирішувалося не лише в столиці, а і по всій країні. Тобто в кожному селі і навіть у Лук’янівці. Адже це був прояв суспільства у боротьбі за свої погляди та цінності», — каже В. Шишкін.

За його словами, за найбільшою трагедією України є те, що ані влада, а ні суспільство не змогли сформувати картину держави та представити її один одному, щоб почати вибудовувати державу.

«Це трагедія нашої нації. Зокрема, помаранчева революція пройшла і ми одразу заспокоїлися. Обрали Ющенка і на цьому все. Хоча тоді треба було організувати суспільні об’єднання, які будуть контролювати владу. Тобто суспільство повинно весь час дивитися на владу. Адже згідно з Конституцією у громадян є обов’язок контролювати влади», — резюмує В. Шишкін.