Китай ще не використав весь свій тиск на рф — політолог

Китай посилає сигнали президенту рф в. путіну, щодо завершення війни в Україні, але поки не використовує всі наявні інструментарії для активного впливу на російського диктатора. Однак хоче стати бенефіціаром завершення війни.

Сі Цзіньпін та Дональд Трамп
Сі Цзіньпін та Дональд Трамп

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Ігор Чаленко.

«Тема, щодо 30 денного перемир’я була у запитанні журналіста до Сі. Тобто це формуюча відповідь, яка зараз грає на наш бік. Якщо ж реалістично дивитися на речі, то Китай намагається продовжувати перебувати у нетральній позиції. Однак з боку Китаю є певні ознаки впливу на путіна в тому числі з точки зору риторики, де нібито Сі закликає рф до справедливої мирної угоди. Хоча і використовує російські наративи, щодо першопричин війни. Однак Китай ще не використав весь свій тиск на рф. Тому досягнення Трампа та Сі з точки зору угоди про мита хороше підґрунтя для подальшої координації дій для завершення війни в Україні. Є розуміння, що Китай посилає сигнали путіну, щодо завершення війни в Україні, але поки не використовує всі наявні інструментарії для активного впливу на російського диктатора», — каже І. Чаленко.

На його думку, Китай не хоче, щоб всі лаври щодо зупинники війни в Україні перейшли до Д. Трампа.

«Китай хоче стати бенефіціаром завершення війни. Тому ми бачимо певну конкуренцію між США та КНР. І якщо не змінити позицію Китаю по російсько- українській війні, то Кремль завжди відчуватиме надійний тил у Піднебесній. Адже саме звідти до рф постачаються до 80% підсанкційних товарів. З Китаєм треба знаходити певні містки для того, щоб його і далі спонукати впливати на російського агресора з метаю подальшої деескалації», — зазначає І. Чаленко.

Він підкреслив, що не варто забувати, що Китай завжди займається своїми китайськими питаннями.

«Питання в тому, а чи вигідно Китаю завершення російсько- української війни? До цього часу були великі сумніви, щодо цього. Адже це сприяло подальшому поглинанню Китаю рф. Завжди треба вміти сказати стоп. І під спілкування Сі з путіним стало зрозуміло, що тема України піднімалася. Наразі ми бачимо, що Сі розуміє необхідність завершення війни. Головне для Пекіну, щоб США не брали на себе лідерські функції. А для України реалістично коштом якісної дипломатичної комунікації все ж таки розбавити російський вплив на Китай. Таким чином позбавити російського агресора серйозної економічної підтримки. Це не означає, що між Китаєм та росією буде розрив двосторонніх економічних відносин. Однак так чи інакше, те що у відносинах ЄС та Китаю тема України є серйозним рушієм, то через відносини з ЄС Китай покращить свій євронапрям з США. А рф тут може опинитися в невигідній позиції, коли їй не буде чого запропонувати більш змістовнішого за дієві двусторонні відносити між Китаєм та США й ЄС «, — резюмує І. Чаленко.