Без розвитку переробної промисловості, Україну і далі розглядатимуть, як сировинний придаток — експерт
Нас має хвилювати ситуація не з підвищенням мит в ЄС, а щодо підвищення податків в Україні.

Про це в коментарі i-ua.tv заявив експерт з соціальних питань Юрій Гаврилечко.
«Давайте повернемся до реальності з фантастики. Ніхто нічого не підвищує. Просто з 5 червня режим так званого торгівельного безвізу, що було введено у 2022 році, припиняє свою роботу. Тобто мита повертаються на момент до повномасштабного вторгнення, а не підвищуються», — каже Ю. Гаврилечко.
Він наголосив, що в Україні немає фермерів експертів зерна.
«Ми переважно продаємо сировину, яку у нас купують. А також купували та будуть купувати. Експортери цієї сировини є переважно іноземні компанії. Саме іноземні компанії мають сплачувати мита. Єдине, що відбувається, то це збільшення мита зменшують їх прибуток. Відповідно наш бюджет отримує менше коштів від оподаткування прибутку таких компаній. Це факт. Адже ситуація повертається на початок до 2022 року», — каже експерт.
На його думку, якби у нас була інша структура експорту, тоді б це були проблеми.
«А оскільки ми переважно експортуємо сировину, тому треба наводити лад у нашому товарообігу. Більш того, на нашій митниці треба вводити обмежувальні заходи, щодо експорту сировини. Водночас створювати умови для розвитку переробної промисловості в Україні. Це важливо для розвитку нашої економіки. Якщо ми і надалі будемо продавати руду та насіння за кордон, то матимемо великі проблеми. Адже нас розглядатимуть, як сировинний придаток. Ми навіть є сировинним придатком для Африки. Тому це треба було змінити, ще позавчора. Якщо зайти в супермаркет, то там єгипетська картопля вдвічі дешевша за українську. А це як? Не зрозуміло, як це може бути. Однак це факт. Ми своїми ж руками руйнуємо власну економіку. Нас має хвилювати ситуація не з підвищенням мит в ЄС, а щодо підвищення податків в Україні. Адже на рішення Єврокомісії ми навряд чи можемо вплинути», — резюмує Ю. Гаврилечко.
Нагадаємо, що ЄС може запровадити підвищені мита на українські товари з 6 червня.