Чи врятує ленд-ліз з постачання газу від США та чому Україна досі не забезпечує себе власним блакитним паливом?

Європі пропонують на тлі війни готуватися до зими без російського газу. В свою чергу Україна запропонувала Сполученим Штатам угоду про постачання зрідженого природного газу за схемою ленд-лізу.

За цим планом Україна хоче отримати близько 6 мільярдів кубометрів LNG, який доставлятиметься до Європи і потраплятиме в країну через трубопровід. При цьому в Україні є державна компанія «Укргазвидобування», яка добуває своє блакитне паливо. Тобто Україна має потенціал видобутку власних енергоресурсів, але купує газ за кордоном. В свою чергу, в Нафтогазі наголосили, що Україні потрібне фінансування у розмірі мільярдів для імпорту 6 мільярдів кубометрів газу до зими.

Під час ефіру будемо обговорювати чи може Україна забезпечити себе газом самостійно та чому українці сплачують за блакитне паливо захмарну ціну.

Гості студії:

Олексій Кучеренко — нардеп, експерт з питань ЖКХ;

Іван Пєтухов — голова правління ГС «Національна Асамблея України».

Читайте також


Війна в Україні — це інструмент запровадження нового світу — Юрій Буздуган

В Пентагоні заявляють про ймовірність військової операції Ізраїлю проти Ірану. В той же час у Китаї не виключають передачу зброї рф. Там вважають, що можливість будь-якої майбутньої передачі зброї росії співставним з тим, що США надають військову підтримку Тайваню. Тож чи чекати нових воєнних конфліктів у світі та до чого тут Україна, журналісти запитали у експерта з питань геополітики Юрія Буздугана.

Рекомендовані публікації