У Дніпрі прибирали на могилах загиблих бійців АТО
На Краснопільському кладовищі зацвіли маки. Багряні та тендітні вони нахилили свої голівки, неначе сумуючи за полеглими хлопцями. Полеглими дуже передчасно. Багато хто з них віддав своє ще зовсім коротке життя за Україну, залишивши осиротілими рідних людей.
На Краснопільському кладовищі зацвіли маки. Багряні та тендітні вони нахилили свої голівки, неначе сумуючи за полеглими хлопцями.
Полеглими дуже передчасно. Багато хто з них віддав своє ще зовсім коротке життя за Україну, залишивши осиротілими рідних людей.
Праворуч на Алеї Слави спочивають тимчасово невстановлені захисники України.
Хрестів з табличками, де замість імені — порядковий номер стає все менше. Ходячи цією ділянкою цвинтаря, можна побачити портрети і читати прізвища і дати народження загиблих хлопців. Всього на Краснопільському кладовищі поховали 296 тимчасово невідомих Героїв. За допомогою ДНК-експертизи змогли встановити імена 186 бійців. Зараз на ідентифікацію очікують ще 110 наших загиблих Захисників.
***
26 травня волонтери та небайдужі мешканці Дніпра поїхали на Краснопільське кладовище, щоб у поминальну суботу (напередодні Трійці — ред.) навести лад на могилах тимчасово невстановлених захисників України. Вони взяли квіти і зібралися о 9:30 на Алеї Героїв біля Дніпропетровської облдержадміністрації. Там священик від УПЦ КП, капелан Олександр Підгорний помолився за душі Героїв. Потім дніпровці на автобусі поїхали на Краснопільский цвинтар.
Там небайдужі мешканці міста зробили невеличку толоку на могилах тимчасово невідомих захисників України і тих бійці, чиї імена вже встановлені.
— Після прибирання на могилах наших захисників, я поїду на цвинтар до свого покійного діда, — говорить волонтерка Марта Туманова. — До нього є кому приїхати. А тут спочивають наші тимчасово невстановлені захисники. Тепер ми маємо стати їх родиною.
Нехай наші воїни на небесах знають, що бути тимчасово не відомими — це не значить бути забутими, — сказала вона.
Дніпровці на могилах повиривали будяки, розклали печиво та прив’язали до хрестів жовто-блакитні стрічки.
А що червоні маки? Вони додають до цього суцільного царства смерті хоч трішки яскравих барв.