10 жов, 2018 0 Коментарів

Український авіапром: як його врятувати? (2 частина)

Український авіапром: як його врятувати? (2 частина)

Частина перша: http://i-ua.tv/index.php?newsid=14413

ПЕРСПЕКТИВИ УКРАЇНСЬКОГО ВЕРТОЛЬТОБУДУВАННЯ

- Міністерство внутрішніх справ України та міністерство Європи і закордонних справ Франції нещодавно підписали Меморандум про постачання в Україну 55 вертольотів компанії Airbus Helicopters. У мене була розмова з директором з корпоративних прав та інвестиційних проектів компанії «Мотор Січ» Володимиром Семеновим, він говорив, що в цьому році компанія і суміжні підприємства досягли повної локалізації виробництва вертольотів в Україні. Виникає питання: чому ми, розробляючи свій український вертоліт, купуємо вертольоти за кордоном?

- Угода про закупівлю вертольотів іноземного виробництва - це прояв антипротекціонізму на державному рівні. Ще кілька років тому Кабінетом Міністрів було прийнято рішення про те, що компанія «Мотор Січ» стане основним підприємством для виробництва вертольотів, а В'ячеслав Богуслаєв затверджений генеральним конструктором з розробки вертольотів в Україні.

Це рішення було прийнято відповідно до європейських вимог сертифікації по EASA Part 21 і міжнародним навігаційним правилам. Тому наша країна має повне право розробляти і виробляти вертольоти. За 5 років українськими авіабудівними підприємствами була пророблена колосальна робота по створенню вітчизняного вертольоту. Особливо виділяю «Мотор Січ» і «Івченко-Прогрес», які спроектували і створили нові редуктора, зробили модернізацію ряду вертольотів, які сертифікували, і вони отримали право на життя. Вони вже сьогодні обслуговують українську армію, обслуговують ДСНС, МВС і досить успішно. Якщо говорити про цикл виробництва, то сьогодні закуплено необхідне обладнання в Сполучених Штатах з виробництва новітніх композитних лопатей. Це замикання циклу виробництва будь-яких вертольотів в Україні. Тому мені незрозумілі заяви про необхідність придбання такої великої кількості вертольотів у закордонних виробників. Це, так чи інакше, завдасть удар нашому молодому, але дуже перспективному вертольотобудуванню.

- 16 квітня в Запоріжжі протестували перший вертоліт, виготовлений виключно з вітчизняних комплектуючих МСБ-2 «Надія». Сертифікацію планує завершити в 2018 році. Наскільки конкурентоспроможним є цей вертоліт в порівнянні із зарубіжними аналогами?


- Вертоліт дуже перспективний з льотних характеристик. Хоча він створений на базі радянського Мі-2, але це його глибока модернізація: новий сучасний економічний двигун АІ450М, розроблений ДП «Івченко-Прогрес» і виготовляється компанією «Мотор Січ», нова сучасна скляна кабіна, авіоніка. По суті, це зовсім інша машина: вантажопідйомність в кілька разів вище, дальність польоту - близько тисячі кілометрів, знизився шум, за рахунок застосування композитних матеріалів вага вертольоту знизилась на 400 кг. Переваг маса. І головне - ціна. Розробка «Мотор Січ» в 2,5 рази дешевше закордонних аналогів. Для порівняння, вертоліт Airbus Helicopters H125 коштує близько 3 млн. €. Можна підрахувати орієнтовну вартість закупівлі французьких вертольотів - це мільярди гривень. До того ж необхідно створити спеціальну інфраструктуру, сервіс, навчити пілотів. На моє переконання, ці гроші потрібно було б направити на підтримку українського авіапрому.

- Скільки потрібно часу, щоб в Україні побудувати 55 вертольотів?

- Якби таке замовлення існувало, то сьогоднішній стан українського вертольотобудування дозволило б за 6-10 років, в залежності від потреб, побудувати ці вертольоти. При цьому: всі податки платяться в Україні, створюються нові високотехнологічні робочі місця з високими зарплатами, розвивається галузь (далі буде).

Далі буде...

Підготував Юрій Іванченко
Український авіапром: як його врятувати? ( І частина )
Коментарі / Події 08 жов, 2018

Український авіапром: як його врятувати? ( І

Завтра, 9 жовтня, у місті Києві стартує черговий Міжнародний авіасалон "Авіасвіт XXI". Кожна...


Україна і французька компанія Airbus Helicopters підписали угоду про постачання 55 вертольотів
Події 16 сер, 2018

Україна і французька компанія Airbus Helicopters

[spoiler][/spoiler]Україна і французький гігант Airbus Helicopters підписали угоду про постачання...


Україна і Франція планують співпрацювати у питаннях судової реформи - П.Клімкін
Події 09 бер, 2017

Україна і Франція планують співпрацювати у

В України і Франції багато проектів співпраці, які стосуються місцевого самоврядування, судової...


«Гайдамака»: нам потрібна єдина Україна
Коментарі 0 Комментариев

«Гайдамака»: нам потрібна єдина Україна

До речі, «Гайдамака» виявився неправильним «ментом». Настільки несистемним, що став першим серед його колег, хто покинув окуповане місто в червні 2014року....

16 жов, 2018
У Дніпрі захисники України пройшлися маршем
Коментарі 0 Комментариев

У Дніпрі захисники України пройшлися маршем

До заходу також долучилися родичі загиблих, вони тримали портрети бійців, які полягли на війні з путінською Росією. Учасники маршу скандували «Слава Україні – Героям слава!»....

15 жов, 2018
Авіасалон «Авіасвіт XXI» як політичний майданчик
Коментарі / Події 0 Комментариев

Авіасалон «Авіасвіт XXI» як політичний майданчик

Цьогорічний авіасалон «Авіасвіт XXI» став справжнім майданчиком політичних ігор. Як ми вже писали, внаслідок вибухів складів боєприпасів на Чернігівщині, все керівництво держави зібралося на відповідну нараду, тому офіційно авіасалон відкривали...

12 жов, 2018