Друзі Анатолія Марчука
У Музеї гетьманства відбулася виставка портрету і шаржу заслуженого художника України Анатолія Марчука «Коло друзів».
А. Марчук — відомий сучасний художник, член Національної спілки художників України, лауреат та дипломант численних міжнародних премій, його роботи зберігаються у 40 музеях нашої країни та світу. Працює в жанрі натюрморту, пейзажу, портрету з ознаками тематичної картини, володіє графічними техніками рисунку, ксилогравюри, літографії та офорту.
Митець має яскраве колористичне обдарування — рідкісне і досить поціноване явище в образотворчому мистецтві. Художник досить сміливо і творчо поєднує традиції з новітніми пошуками образності. Його стиль — аванреалізм, в якому чуттєве сприйняття навколишнього, зокрема й природи, сплітається в одне нерозривне ціле з підсвідомим осягненням форми, простору і кольору. Саме така сучасна манера приваблює мистецтвознавців України та інших країн, зокрема, Німеччини, з якою художник тісно пов’язаний творчими зв’язками. Митець брав участь у понад 200 виставках, 54 з яких персональні.
Щороку до дня народження пан Анатолій презентує у Музеї гетьманства свої нові творчі проекти. Минулі два роки митець представляв власні акварелі та олійні картини, а 2017-го — виставку портрету і шаржу «Коло друзів».
В експозиції можна побачити портрети відомих наших сучасників: Героя України Анатолія Паламаренка, заслуженого діяча мистецтв Віктора Степурка, заслужених художників Михайла Демцю та Миколи Родіна (останній — вчитель А. Марчука), кіносценариста Владислава Таранюка, а також батька художника Петра Григоровича, його сестри Тамари, всього понад 60 робіт. Якщо портрет бабусі А. Марчука Федори був створений ще 1976 року, то Владислава Таранюка вже у цьому році.
Серед представлених робіт 10 автопортретів Анатолія Марчука, а також його портрети написані художниками Олександром Рожковим, Ольгою Карпенко, Оксаною Карпус, Наталією Моцак та погруддя, створене відомим скульптором Володимиром Щурем. Портрети виконані у 15 техніках: олія, акварель, літографія, офорт, ліногравюра, олівець, сепія, сангіна, вугілля, крейда та інші.
Серед планів художника на 2017 рік проведення персональних виставок у Чернігові, Вінниці, Каневі та Житомирі, організація пленерів і мистецьких свят, а також видання подарункового альбому «Святині Києва в офортах і малюнках заслуженого художника України Анатолія Марчука», що має вийти за благословення предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату, Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та зі вступною статтею доктора мистецтвознавства Дмитра Степовика.