«Я маю в серці те, що не вмирає»
Народний артист України, соліст-вокаліст Національної оперети України Олександр Кравченко вже чотири роки працює над проектами, присвяченими творчості видатних українських письменників.
Нещодавно всі шанувальники Шевченкового слова мали змогу переглянути літературно-музичну композицію «І на оновленій землі…», а днями у Мистецько-концертному центрі імені Івана Козовського представили оновлений театральний проект «Моя єдиная любове…» за творами Лесі Українки.
На початку концерту Любов Титаренко (фортепіано) виконала увертюру з опери «Лісова пісня» (музика В. Кирейка).
Поетичне слово Лесі Українки цього вечора звучало з вуст заслуженого працівника культури України Зої Кравченко, а сама артистка навіть зовні нагадувала геніальну поетесу. Більшості з нас із дитинства знайомі поетичні рядки «Хто сказав, що я слабка…», «Слово, чому ти не твердая криця…», «Ні долі, ні волі…», «Хотіла б я піснею стати», «Гетьте, думи…», «Це вигадка…», «Горить моє серце», але все рівно не перестаєш дивуватися величі таланту їх автора.
Згадати уславлену драму-феєрію «Лісова пісня» допомогли лауреати міжнародних конкурсів Ганна Коваль (Мавка) та Дмитро Вівчарюк (Лукаш), які виконали один з найпоетичніших фрагментів цього твору. А образ Кассандри створила Зоя Кравченко. Фрагмент з однойменної драми Лесі Українки вона представила разом з Ганною Коваль (Поліксена) і Олексієм Кириловим (Долон).
На слова Лесі Українки написано багато пісень. З деякими з них познайомила талановита виконавиця Тетяна Дідух — «На човні» (муз. Л. Дичко), «Стояла я і слухала весну» (муз. К. Стеценка). Також пані Тетяна виконала арію Мавки з опери В. Кирейка «Лісова пісня» і пісню «Лукашева сопілка» на музику А. Кос-Анатольського і слова В. Струцюка. А на завершення концерту заспівала «Тайну» на музику С. Людкевича і слова О. Олеся. Кожен номер цього проекту — немов маленька вистава, а разом, гармонійно доповнюючи один одного, вони склали єдине ціле.
Якщо у проекті «І на оновленій землі…» Олександр Кравченко брав безпосередню участь, то цього разу мав можливість подивитися на роботу своїх колег з боку.
Глядачі довго не хотіли відпускати акторів зі сцени. З їхніх вуст звучали теплі слова вдячності за щиру гру, за популяризацію української мови і культури.
Наразі Олександр Кравченко працює над новим проектом. Вже у лютому шанувальники поетичного слова зможуть відвідати творчий вечір, на якому звучатимуть власні вірші артиста. А надалі — нові літературно-музичні вечори за творами рідної літератури.
Фото автора