Передати мить в живопису
В Українському фонді культури працює виставка сучасної української художниці, члена художнього об’єднання «Вертикаль» Наталії Найди-Капуловської, яка творить в різноманітних жанрах, стилях і техніках сучасного мистецтва, а також в галузі монументального мистецтва та іконописі.
Наталія народилася у селі Озірна на Черкащині. Закінчила Дніпропетровський театральний коледж, Харківську академію дизайну та мистецтва, Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури. Знаковим для мисткині став 2011 рік. «Цього року вона завершує навчання і захищає диплом «Спогади», в якому застосувала авторську техніку інтерпретації ірреального, ефемерного світу спогадів, які увиразнюються на чорному тлі.
Спогади, як плетиво тонких хвилястих, продовгуватих, коротких, прямих та іншої конфігурації мазків, з’являються у просторі картини, ніби в калейдоскопі, фіксуючись і розчиняючись у млі. Цей дивовижний ефект художниця досягла через синтез імпресіоністичних та експресіоністичних прийомів та технік, підпорядкованих синхронії та дискретному ритму", — писала кандидат мистецтвознавства Марина Юр.
Твори художниці експонувалися у Берліні, Римі та Парижі. Вона авторка семи персональних виставок, учасниця пленерів у Переяславі, Керчі, Седневі, Каневі, Гурзуфі, Чернігові, на Шацьких озерах, а також у Каунасі (Литва), Батумі (Грузія), Фетхіє (Туреччина).
Чимало робіт мисткині присвячені рідній Черкащині, а також місту Василькову, що на Київщині, де вона нині мешкає. «Рід, рідне, родове… Це важко недооцінити чи недоосмислити… У формуванні особистості є багато поворотів: час іде, все змінюється, накладається одне на одне, і з усього пережитого вимальовується складний та подекуди суперечливий світогляд… Він є важливим і потрібним для митця, філософа, людського існування, мистецтва, аби творити, народжувати нові образи», — зізналася пані Наталя.
Нова виставка має назву «З любов’ю до життя». Тут представлені 36 різноформатних живописних творів, виконаних протягом 2016 — 2017 років. Увагу глядачів привертають пейзажі, портрети та натюрморти художниці. Різні за настроєм та художнім виразом роботи несуть позитивні емоції, умиротворення, насолоду від споглядання. Авторка намагалася долучити глядача до пізнання природи через її життєдайність, вічність і чистоту.
«Мить іде й не повертається. Правдиво передати її в живопису! І заради цього забути все!» — говорив Поль Сезан. І ці слова стали визначальними для Наталії Найди-Капуловської, яка утверджує їх всією свою творчістю.