Священники у в’язниці
У Центрі української культури та мистецтва відкрили виставку «У в’язниці я був», що представляє творчість священників, що служать у в’язниці.
Це спільний проект благодійного фонду «Одигітрія», який представляє отець Димитрій Краснобаєв, м. Одеса та іконописної майстерні «Небо на землі» (отець Сергій Павелко, м. Київ). Проект присвячений пастирському служінню людей, які перебувають в місцях позбавлення волі. Два священники, дві несхожі людини — іконописець та музикант, об’єднані спільною метою, спільним покликанням, спільним велінням серця.
Увазі глядачів представлено виставку сучасних ікон студії «Небо на землі» та мультимедійну демонстрацію документальних фотографій відомого одеського майстра Бориса Бухмана. Світлини зробили під час відвідування в’язниць Одеської області, якими опікується отець Димирій.
Скеровані Євангельськими настановами, священники вже багато років поспіль опікуються душами людей, які потрапили до в’язниці. Вони втамовують не лише духовні спрагу і голод. Також дуже часто стають волонтерами, які надають в’язням необхідну матеріальну допомогу.
Аби здійснювати цю благодійну діяльність священникам нерідко доводиться вкладати власні кошти. Отці не опускають рук, не втрачають надії. Отець Димитрій постійно звертається до небайдужих людей, збирає пожертви та творить милостиню у Славу Христа. А отець Сергій творить святі образи та допомагає ув’язненим. Організатори проекту будуть сердечно вдячні за добровільні внески на підтримку благодійного фонду «Одигітрія». А благодійний фонд «Одигітрія» та іконописна майстерня «Небо на землі» запрошують долучитися до справ Милосердя та Любові!
Про важливість благодійної діяльності священників у в’язницях розповіла Генеральний директор Центру української культури та мистецтва Світлана Долеску. А отець Димитрій поділився досвідом своєї подвижницької роботи. За його словами ця надзвичайно важлива праця на жаль зовсім не підтримується державою. А ув’язнені після виходу на волю виявляються не пристосованими до звичайного життя. Як це не звучить парадоксально, але в тюрмі вони почуваються більш звично. Нерідко саме тому знову скоюють злочини і багато разів поспіль потрапляють за грати. Саме Боже слово, провідницька діяльність священників має розірвати це замкнено коло. Також дуже важливо, аби ув’язнені полюбили мистецтво. Воно здатне зробити їх зовсім іншими людьми.
Прийнятий дуже важливий закон про військове капеланство. Також існує потреба прийняття закону, присвяченому пасторському служінню в місцях позбавлення волі.
Протягом двох днів перших роботи виставки священники ділилися з її гостями своєю творчістю. У Центрі Української культури та мистецтва лунала музика у виконанні отців Димитрія і Сергія та інших талановитих виконавців. Одне з центральних місць під час цих невеликих концертів належало пісні «Снайпер», що присвячена українським воїнам, які на сході боронять незалежність нашої держави.
Фото автора