Сьогодні, 13 квітня 2021 року, виповнюється 90 років відомому актору!

Наш ювіляр — Юрій Миколайович Мажуга — народний артист, Лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченко, професор Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого, академік Академії мистецтв України.

Сьогодні, 13 квітня 2021 року, виповнюється 90 років відомому актору!

За своє життя Юрій Миколайович створив чимало образів на сцені й на екрані. Його акторська техніка вкрай тонка, рухлива, гнучка. Багатобарвність, у якій органічно поєднуються суперечливість, контрастність, глибина і фарсовість — показові ознаки створених ним ролей.

Його дитинство продзвеніло в Києві і на Алтаї, в Макарові і Одесі. Батьки — інженер-землероб і вчителька — не заважали синові шукати себе. Професію актора Юрій одержав у Київському театральному інституті ім. І. Карпенка-Карого з рук унікальної людини, учня геніальних реформаторів радянського театру Костянтина Марджанова і Всеволода Мейєрхольда — Володимира Неллі. І все життя пропрацював в одному театрі — Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки.

Кожна його роль вкарбовувалась в серце і пам’ять глядачів. Сценічна привабливість у поєднанні з витонченою, глибокою психологічною розробкою образу, широкий діапазон засобів акторської виразності, гостра характерність, щира ліричність завжди вивищували актора на рівень європейського масштабу. Висока професійна майстерність і значущість духовно наповненої особистості Юрія Мажуги цінувалися незаперечним і втішним фактором вітчизняного театрального мистецтва.

Вітаємо з 90-річчям Юрія Миколайовича та бажаємо наснаги, успіхів і многая-многая літа! З днем народження!

За матеріалами Київської міської організації НСТДУ