Святкуємо з Європою

У суботу, 15 травня в Національній опері України відбудеться щорічне свято музики — міжнародний мистецький проект «Gala Europa» з нагоди святкування Дня Європи в Україні.

Святкуємо з Європою

Гала-концерт організовано Міністерством культури та інформаціної політики, Національною оперою України у співробітництві з Посольством Італії, Італійським інститутом культури та Посольством Португалії в Україні, Інститутом Камоенса. Захід, який традиційно приурочено до святкування Дня Європи в Україні, вже став невід’ємною частиною свята спільних цінностей, культури та історії європейського континенту.

У проекті, що має семирічну історію (автор ідеї та керівник проекту — професор Нікола Франко Баллоні, відомий організатор масштабних міжнародних культурних ініціатив в Україні), традиційно беруть участь італійські та українські зірки музичного мистецтва, а також митці країни, яка головує в Раді Європейського Союзу. Цьогоріч — це Португалія. Тож на головній оперній сцені країни виступатимуть солісти Національної опери України, зокрема, одна з найкращих сопрано світу Людмила Монастирська та незрівняний тенор Валентин Дитюк, а також знаменитий італійський альтист Даніель Пальміціо. Виступи солістів супроводжуватиме хор (хормейстер — Богдан Пліш) і симфонічний оркестр Національної опери України під керівництвом португальського диригента Педро Амарала (головного диригента та художнього керівника Лісабонського оркестру «Metropolitana»). У програмі — перлини європейської класичної музики — твори Л. ван Бетховена, Дж. Россіні, Дж. Меєрбера, В. Белліні, Г. Доніцетті, Дж. Пуччіні, М. Бруха та М. Лисенка, а також прем’єрне виконання Концерту для віолончелі з оркестром (тв.129) Р. Шумана у транскрипції для альта Даніеля Пальміціо.