Сузір’я ювілеїв

Вереснева афіша Національної опери України багата на знакові події, найяскравішими з яких можна назвати бенефіси до ювілеїв Анжеліни Швачки, Вікторії Ченської та Миколи Дядюри. А ще крім різноманітного поточного репертуару з кращих зразків світової та української класики відбудеться третій показ світової прем’єри балету «Данте».

Сузір’я ювілеїв

12 вересня — оперою «Кармен» Ж. Бізе свій ювілей на сцені відзначатиме одна з кращих Кармен Європи Анжеліна Швачка. До речі, це буде 200 вихід співачки в цій ролі.

24 вересня — опера «Макбет» Дж. Верді з Вікторією Ченською в титульній партії. Саме таким чином провідна солістка оперної трупи театру святкуватиме свій ювілей.

29 вересня — Густав Малер. Симфонія № 2 (c-moll) «Воскресіння». Один з найулюбленіших творів головного диригента Національної опери України Миколи Дядюри. Тож не дивно, що саме його Маестро обрав для свого бенефісу, приуроченого до ювілею митця.

Також у вересневому репертуарі театру третій показ світової прем’єри балету «Данте» (25 вересня). Балетмейстер-постановник та автор лібрето Ярослав Іваненко, диригент-постановник — Олексій Баклан, відеосценографи — Давіде Брокколі та Лівіо Савіні (Італія), сценограф — Станіслав Петровський, художник костюмів — Ганна Іпатьєва, координатор міжнародної участі в проєкті — Нікола Франко Баллоні). У постановці використані фрагменти творів Ріхарда Вагнера, Антоніна Дворжака, сучасна музика духовника православної ассірійської громади у Грузії, схіархімандрита Серафіма (Біт-Харібі) та частини з симфоній знаменитого італійського композитора Еціо Боссо (Ezio Bosso, 1971−2020). А відеосценографія, створена італійськими візуальними дизайнерами, надає виставі додатковий вимір: за допомогою провідних сучасних відеотехнологій і спецефектів глядач опиняється разом із Данте та його коханою Беатріче то в чарівній атмосфері середньовічної Флоренції, то в потойбічному світі — в містичних дантових колах Пекла та Раю.

Сучасна балетна постановка Національної опери України, реалізована спільно з Посольством Італії в Україні та Італійським інститутом культури в Україні, офіційно увійшла до всесвітньої мистецької програми «Dante 700 nel mondo» («Данте 700 у світі»).

Національна опера України завжди рада своїм глядачам!