Національна опера. Що нового?
У жовтневій афіші Національної опери України окрім цікавого та різноманітного поточного репертуару, що традиційно складається з кращих зразків світової та української класики заявлені дві грандіозні події. Це — довгоочікувана прем’єра опери «Казки Гофмана» Жака Оффенбаха (концертне виконання) та Міжнародний фестиваль Ballet UA за участі найяскравіших зірок світового та українського балету.
21−23 жовтня — Міжнародний фестиваль Ballet UA
Протягом трьох фестивальних днів глядачі побачать на сцені Національної опери України виступи найяскравіших зірок світового та українського балету і молодих танцівників. Це буде грандіозне свято для шанувальників мистецтва танцю, яке об’єднає на одній сцені артистів з різних країн світу — Німеччини, Франції, Великобританії, Литви, а також семи українських театрів.
Крім того, фестиваль Ballet UA стане відкритим творчим майданчиком без жанрових обмежень для яскравих, талановитих вітчизняних і зарубіжних артистів та хореографів.
В рамках фестивалю вперше відбудеться нагородження Премією «Stars. Ballet UA», яку заснувала Гільдія АРТ. Цією Премією будуть відзначені найвищі особисті досягнення вітчизняних танцівників за минулий сезон в номінаціях: найкращі соліст, солістка, дует, приз глядацьких симпатій. Претендентів на премію висували українські театри.
Кульмінацією фестивалю Ballet UA стане Гала-концерт зірок світового балету, де разом з guest stars виступатимуть і лауреати премії «Stars. Ballet UA».
Програма фестивалю:
21 жовтня
— Урочисте відкриття фестивалю Ballet UA
Премєра балету «Широко заплющені очі» (постановник — Віктор Іщук)
Другий акт балету «Данте» (постановник — Ярослав Іваненко)
22 жовтня
Конференція «Еволюція балету в Україні» (день)
Відкритий урок-репетиція для дітей із сімей постраждалих внаслідок
військового конфлікту на Донбасі (день)
Виступи кращих танцівників театрів України (вечір)
Оголошення і нагородження лауреатів Премії «Stars. Ballet UA» (вечір)
23 жовтня
Гала-концерт міжнародних запрошених гостей і лауреатів Премії «Stars. Ballet UA»
Урочисте закриття фестивалю.
Художній керівник фестивалю, голова журі — народна артистка України, художній керівник балетної трупи Національної опери України ім.Т. Г. Шевченка Олена Філіп’єва.
29 жовтня — прем’єра опери Жака Оффенбаха «Казки Гофмана» (концертне виконання)
Майже через століття «Казки Гофмана» повертаються на сцену Національної опери України!
Ця опера ставилася на сцені театру на початку XX століття — вперше у сезон 1908−1909 рр., потіму 1913 році та 1927-му.
За сюжетом, головний герой опери — Гофман, романтичний митець, який шукає здійснення своєї мрії про ідеальне кохання в абсолютно різних жінках. Тут дуже багато містики, цікавих і казкових подій. Звучатиме вона мовою оригіналу — французькою.
«Казки Гофмана» мають доволі заплутану історію, оповиту таємницями і загадковими подіями.
«В оригіналі це зингшпіль, де поєднуються спів і діалоги, але після смерті автора матеріал доповнювався та переписувався Ернестом Гіро та іншими композиторами. Там з’явилися музичні речитативи і навряд чи вони належать Оффенбаху — розповідає диригент-постановник Микола Дядюра. — У різних версіях цієї опери дуже часто змінюють місцями акти, а фінал — це взагалі величезна загадка. Він усюди різний. Ось навіть у сучасному клавірі, котрим я зараз користуюся, є два альтернативних завершення: одне зовсім коротеньке, а друге — більш ліричне, з епілогом…»
29 жовтня прем’єра відбудеться у концертному варіанті, але згодом вистава буде «одягнута» у костюми та декорації.
Режисер-постановник — Тоні Палмер (відомий британський режисер).
Диригент-постановник — Микола Дядюра.
Художник-постановник — Марія Левитська.
Хормейстер-постановник — Богдан Пліш.
В виконавському складі заявлені: Валентин Дитюк, Дмитро Іванченко, Тарас Штонда, Сергій Магера, Лілія Гревцова, Сусанна Чахоян, Анжеліна Швачка, Ксенія Бахрітдінова-Кравчук та ін.
Важливо! Квитки надходять у продаж поступово — за два тижні до заявленої дати вистави чи концерта. Національна опера України, насамперед, турбується про своїх шанувальників, тому і ввела ці невеличкі обмеження в часі придбання квитків. І це виключно для того, щоб глядачі не мали проблем з переносами вистав, або поверненням квитків. Ми всі живемо в карантинному просторі і ситуація з переходом з однієї карантинної зони в іншу, на превеликий жаль, непердбачувана.