Молодший син Франка
В український кінопрокат вийшла стрічка «Інший Франко» про молодшого сина Івана Франка — Петра. Шлях фільму до глядача був досить довгим. Вже 25 серпня 2019 року було показано тризер картини, а офіційний трейлер — лише 26 грудня минулого року.
![Молодший син Франка](https://i-ua.tv/img/790x450/d/ca23b488204f2f83-d01b5a91.jpg)
Події стрічки розгортаються у червні 1941 року в маєтку Франків у Львові. До родини прибуває несподіваний гість — старий друг Петра Франка Андрій Грищук. Вони разом стояли біля джерел скаутської організації «Пласт», боролися за кохання однієї жінки, рятувалися з літака, охопленого полум’ям, тікали з полону, у радянському Харкові не дали загинути від голоду дітям. А тепер зустрічаються в розпал Другої світової війни.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%B2/%D0%90%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%81/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%BE/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B8/%D0%95%D0%BC%D1%96%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%2024/%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9%2024/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%94/%D0%A5%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%8F/%D0%A8%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%96%D1%8F/%D0%A7%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%93%D1%80%D0%B0%2024/%D0%9A%D0%BE%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%B1/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%86%D0%BD%D1%88%D0%B8%D0%B9%20%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE/3f5f106-i75-articleimage-168033.jpg)
Петро був одним із засновників організації «Пласт», пілотом, засновником авіації в Галицькій армії, науковцем, який мав 36 наукових патентів на винаходи, депутатом Верховної Ради УРСР. Молодший Франко був репресований радянською владою, вивезений у Сибір та дорогою загинув за загадкових обставин.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%B2/%D0%90%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%81/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%BE/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B8/%D0%95%D0%BC%D1%96%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%2024/%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9%2024/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%94/%D0%A5%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%8F/%D0%A8%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%96%D1%8F/%D0%A7%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%93%D1%80%D0%B0%2024/%D0%9A%D0%BE%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%B1/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%86%D0%BD%D1%88%D0%B8%D0%B9%20%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE/82195002_1204718806396721_6581055826474041344_n.jpg)
Зйомки відбувалися у Києві на одному з павільйонів заводу «Кузня на Рибальському», та у місті Львові у Стрийському парку та меморіальному музеї «Дім Франка». Автори фільму проводили консультації з онуками Петра Франка та працівниками музею. Для фільму було збудовано репліку літака Першої світової війни моделі «Альбатрос». Літак позначений бортовим номером LVGC-15960, з таким самим бортовим номером літав і Петро Франко.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%B2/%D0%90%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%81/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%BE/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B8/%D0%95%D0%BC%D1%96%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%2024/%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9%2024/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%94/%D0%A5%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%8F/%D0%A8%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%96%D1%8F/%D0%A7%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%93%D1%80%D0%B0%2024/%D0%9A%D0%BE%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%B1/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%86%D0%BD%D1%88%D0%B8%D0%B9%20%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE/83100415_1217129518488983_1729534019579674624_n.jpg)
Українська прем’єра стрічки «Інший Франко» відбулася 11 вересня 2021 року у національній конкурсній програмі Хмельницького кінофестивалю, а робота виконавця ролі Петра Франка В’ячеслава Довженка була відзначена на фестивалі як краща акторська робота.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%B2/%D0%90%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%81/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%BE/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B8/%D0%95%D0%BC%D1%96%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%2024/%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9%2024/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%94/%D0%A5%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%8F/%D0%A8%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%96%D1%8F/%D0%A7%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%93%D1%80%D0%B0%2024/%D0%9A%D0%BE%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%B1/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%86%D0%BD%D1%88%D0%B8%D0%B9%20%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE/84726206_1222059477995987_6528903004966354944_n.jpg)
- Спершу мені надіслали початковий варіант сценарію стрічки, — пригадує заслужений артист України В’ячеслав Довженко. — Потім була зустріч з продюсерами, на яку також запросили Ахтема Сеїтаблаєва, що теж потім грав у фільмі. Коли дійшли певної згоди щодо сюжетної лінії і сценарію, потиснули один одному руки і почали працювати.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%B2/%D0%90%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%81/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%BE/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B8/%D0%95%D0%BC%D1%96%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%2024/%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9%2024/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%94/%D0%A5%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%8F/%D0%A8%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%96%D1%8F/%D0%A7%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%93%D1%80%D0%B0%2024/%D0%9A%D0%BE%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%B1/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%86%D0%BD%D1%88%D0%B8%D0%B9%20%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE/86631261_1230557300479538_7650125941531738112_n.jpg)
Зізнаюся, що на роль в історичному кіно важко погоджуватися. Але в цьому випадку мене зацікавила акторська робота з Ахтемом. Я хотів з ним разом попрацювати, дуже цінно, коли таке акторське плече поруч.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%B2/%D0%90%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%81/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%BE/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B8/%D0%95%D0%BC%D1%96%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%2024/%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9%2024/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%94/%D0%A5%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%8F/%D0%A8%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%96%D1%8F/%D0%A7%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%93%D1%80%D0%B0%2024/%D0%9A%D0%BE%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%B1/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%86%D0%BD%D1%88%D0%B8%D0%B9%20%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE/87387531_1235898946612040_7432412546058944512_n.jpg)
Також зацікавила постать мого персонажу, до цього я не знав хто такий Петро Франко. Коли став дізнаватися про цю постать, то мої очі розширювалися все більше й більше. Хотілося про це сказати, хотілося, щоб про нього дізналося якомога більше людей, особливо молоді. Отож, у мене були всі підстави прийняти цей виклик.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%B2/%D0%90%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%81/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%BE/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B8/%D0%95%D0%BC%D1%96%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%2024/%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9%2024/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%94/%D0%A5%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%8F/%D0%A8%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%96%D1%8F/%D0%A7%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%93%D1%80%D0%B0%2024/%D0%9A%D0%BE%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%B1/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%86%D0%BD%D1%88%D0%B8%D0%B9%20%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE/88302167_1243378752530726_5067234649550356480_n.jpg)
Період роботи був складний, копіткий і безсонний. Але були й приємні моменти. Серед них — поїздка у Львів. Я дуже люблю це місто, а ще ми спілкувалися з цікавими людьми. Серед них — Наталія Тихолоз, директорка Інституту Франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка та Богдан Тихолоз, директор Львівського національного меморіального музею Івана Франка. Ми багато розмовляли, вони зробили нам екскурсію.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%B2/%D0%90%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%81/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%BE/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B8/%D0%95%D0%BC%D1%96%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%2024/%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9%2024/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%94/%D0%A5%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%8F/%D0%A8%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%96%D1%8F/%D0%A7%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%93%D1%80%D0%B0%2024/%D0%9A%D0%BE%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%B1/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%86%D0%BD%D1%88%D0%B8%D0%B9%20%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE/92690701_1274271969441404_8621823384143003648_n.jpg)
Я вже згадав про Ахтема. Ми з ним стикалися ще в гуртожитку, під час навчання. Після цього брали разом участь у серіальному проєкті, фільмі «Кіброрги». Але тоді не було такої співпраці, як того хотілося б. Адже серіал — це телепродукція, де обмежений час у спілкуванні. У «Кіброргах» він був режисером, я — актором. А тут з’явилася можливість попрацювати разом як актори в кадрі.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%B2/%D0%90%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%81/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%BE/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B8/%D0%95%D0%BC%D1%96%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%2024/%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9%2024/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%94/%D0%A5%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%8F/%D0%A8%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%96%D1%8F/%D0%A7%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%93%D1%80%D0%B0%2024/%D0%9A%D0%BE%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%B1/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%86%D0%BD%D1%88%D0%B8%D0%B9%20%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE/97404f90983dbcc1.jpg)
Вже не вперше працюємо разом з Надією Левченко, яка зіграла Ольгу. Вона дуже надійна і приємна партнерка. А з Іриною Кудашовою працювали вперше. З молодшими поколінням ми не пересікалися на знімальному майданчику, в них була зовсім інша історія. А ще були львівські актори, з якими працювали разом. Це була хороша команда хороших артистів. Всі були заряджені на роботу, дуже уважні.
![](/files/upload/195/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%9B%D0%B5%D0%B4%D1%96%20%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%AF%D0%BD%D0%B3%D0%BE%D0%BB/%D0%94%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%9E%D0%B7/%D0%A7%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%201/%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B3%D0%B5%D0%BD%202/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%2023/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%BA%D0%B0/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0/%D0%9D%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%20%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%96/%D0%9A%D1%96%D1%82/%D0%9D%D0%B5%D0%B7%D1%80%D1%8F%D1%87%D1%96/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA%2023/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2023/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8/%D0%97%D0%B8%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%BE%D0%B2%2023/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%BE%2023/%D0%93%D1%80%D0%B0%2023/%D0%9B%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0%2023/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B1%D0%B8/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8F/%D0%A1%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%B0/%D0%A5%D0%B0%D0%B7%D1%8F%D1%97%D0%BD/%D0%93%D1%80%D0%B0%20%D1%84%D1%96%D0%BD%D0%B0%D0%BB/%D0%92%D1%83%D0%BB%D1%84/%D0%91%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%96/%D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%83%D1%81/%D0%A9%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BA/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE%20%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD/%D0%A1%D1%82%D1%83%D1%81%20%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96%20%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%D1%96/%D0%A5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%87%D0%BE%D0%B2/%D0%90%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%81/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C/%D0%A0%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D0%BE/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%20%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B8/%D0%95%D0%BC%D1%96%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2/%D0%9A%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%2024/%D0%94%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B9%2024/%D0%9F%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D1%83%D1%94/%D0%A5%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%8F/%D0%A8%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D1%86%D0%B0%D1%80%D1%96%D1%8F/%D0%A7%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%93%D1%80%D0%B0%2024/%D0%9A%D0%BE%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B9%20%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8E%D0%B1/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%86%D0%BD%D1%88%D0%B8%D0%B9%20%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE/d2a0ec093b3565c5.jpg)
Тепер щодо своєї ролі. Як і кожну іншу роль звісно ж пропускаю через себе. Петро був третім сином Івана Франка, він був досить непосидючим. Це дуже відгукнулося в мені. Я теж був у сім’ї наймолодшим і за свою непосидючість часто «отримував на горіхи». Це стало для мене зерном. Петро однозначно був людиною, яка не оминає пригод і постійно в них потрапляє.
Сюжет фільму можна переказати трьома реченнями, але цю постать переказати трьома реченнями неможливо. Це людина, яка створила авіацію в Галицькій армії, він був науковцем і викладачем. Його дружина Ольга Франко створила першу кулінарну книжку. Можна багато чого перераховувати, але ти ж не помістиш усе це в художню стрічку.
Найскладніше грати історичних постатей, тому що треба з їхніх пам’ятників скидати всю цю бронзу, робити з них простих людей з простими бажаннями. Щоб глядач з тобою цей шлях пройшов, щоб у нього відгукнилися їхні кохання, дружба, якісь батьківські прояви.
Фільм мав з’явитися і кінотеатрах ще у 2021 році. Але тоді на заваді став карантин, а потім — повномасштабне вторгнення. На другій рік війни на підконторольній частині України продюсерська група змогла запустити стрічку в прокат. На сьогодні треба робити українське кіно, глядач готовий до цього і прагне.
Особливо сьогодні відгукуються історичні стрічки. Бо ми знову, як і в минулі століття переживаємо навалу Російської Федерації, яка раніше називалася чи Радянський Союз, чи Російська імперія. Такі фільми дуже актуальні, їх треба дивитися.
Зізнаюся, що особисто я не дивлюся фільми, в яких знімаюся, а слухаю розумних людей, що вони про них скажуть (усміхається). Мені здається, що не дуже правильно гудити свою роботу. До того ж у даній ситуації я не можу бути повністю об’єктивним. А коли ти бачиш процес роботи зсередини, то бути об’єктивним ще складніше. Тому намагаюся оминати перегляди.
Зараз у мене тайм-аут. Чекаю нових пропозицій щодо роботи в театрі і кіно. Треба час від часу робити перевірку своїх творчих сил. Необхідний перепочинок, аби набратися нового досвіду, емоцій для того, щоб потім з новими силами входити в якусь нову роботу.
Друковану версію читайте в газеті «Слово Просвіти».