«Мирний сон» Дмитра Коваля

Виставковий центр «Мистецький простір КНУТД» спільно з ВСП «ФКМД КНУТД» презентує виставку робіт «Мирний сон» знаного українського художника Дмитра Коваля. Нині митець запрошує глядачів до роздумів на тему вічності і переродження. Відкриття відбудеться 4 березня об 11 годині.

42867711218678357470044167439384166883287405n
42867711218678357470044167439384166883287405n

Мистецтво споконвіку відігравало надважливу просвітницьку роль у суспільному просторі. ХХI сторіччя ознаменоване невпинним розвитком інформаційних і наукових технологій, просвітницьку функцію здавалося б перехоплено… Проте, вічне залишається вічним. Сьогодні соціум як ніколи потребує зміцнення та імплементації духовних цінностей. Від прадавніх часів і донині саме шляхом творчості людство намагається осягнути неосяжне, омріяне, довершене. Процес пошуку краси за допомогою мистецтва — це важливий етап емоційного розвитку сучасного суспільства.

Тема вічності і переродження — одвічне питання, яке турбує людей. Воно охоплює стільки людських почуттів, що буває надто складно з-поміж усіх хвиль подій і думок вхопити її суть. У чому полягає вічність? У чому полягають найбільші цінності життя?

«Вічність — це загадка! Це поняття охоплює стільки питань і людських почуттів… Якщо життя — найвеличніший дар, то любов — найбільша цінність. Експозиція „Смарагдова ніч“ розповідає про головну цінність у житті — любов. Любов до світу, навколишнього середовища, яке мов яскраве світло проривається крізь всепоглинаючу пітьму. Людина — це частина природи. Все в ній взаємоповʼязано, кожна найдрібніша частинка пронизана почуттям і теплом. Не одна із живих істот не може обійтися без любові, тому-то любов це і є найбільше щастя», — акцентує автор.

До експозиції виставки увійшли такі відомі твори митця як: «Дівчина-весна», «Мій сон. Мирний сад», «Прохолодна ніч», «Перевтілення», «Портрет Марії Кречунєк», «Останні промені сонця», «Привиди старого озера», «Східна принцеса» і багато інших. Художні образи на полотні розкривають сенс людського буття у різних його проявах.

Центральною картиною виставки стане монументальний за формою і художнім наповненням твір «Українська молитва» — як образ української автентичності, символ вічності і переродження.

Техніці живопису Дмитра Коваля непросто знайти однозначне визначення: хтось скаже що це імпресіонізм, інший вгадає у його мазках традиції пуантилізму. Незвичайний авторський стиль митця, у поєднанні з ніжною колористикою та глибоким символізмом, створює атмосферу казкової реальності — ностальгійну, загадкову і самобутню. Декоративні елементи надають полотнам художній ефект монументальності. Основними напрямами у творчості живописця є імпресіонізм та пуантилізм, поєднані з абстрактним та декоративним мистецтвом.

Творчий доробок митця презентувався у сотні групових, всеукраїнських та міжнародних виставок. Дмитро Коваль лауреат багатьох державних та міжнародних мистецьких премій, переможець всеукраїнських виставок, бієнале та трієнале живопису. За свою унікальну авторську манеру письма автор здобув любов та повагу багатьох поціновувачів вишуканого мистецтва, а його твори широко відомі як в Україні, так і за кордоном.
Запрошуємо поціновувачів прекрасного, друзів, колег на зустріч з майстром і його творами у Мистецькому просторі КНУТД!