І сміх, і сльози
У Київському академічному театрі «Колесо» відбулася прем’єра вистави «В Португалії зараз тепло» за п’єсою Олександра Володарського.
![І сміх, і сльози](https://i-ua.tv/img/790x450/f/540kh400-e8f1e9e3.jpg)
Театр «Колесо» відкриває глядачам сучасну українську драматургію, бере до репертуару нові п`єси, твори українських і закордонних драматургів, що не йдуть в інших театрах України. Одне з головних творчих завдань театру — першопрочитання п’єс. Наразі в театрі «Колесо» граються 40 вистав, 27 з них були вперше представлені в Україні.
Олександр Володарський — відомий сучасний український драматург, який працює в різних жанрах. В 2023 році написав трагікомедію «В Португалії зараз тепло» — життєву, реалістичну п’єсу про війну, сьогодення України, історію життя сільських сусідів подружжя Шпаків і їхньої сусідки Галі. Комічний і щирий сюжет п’єси сприймається сміхом зі сльозами, торкається самих глибин наших сердець. Ця п’єса про сьогодення українців з гумором і сумом, про те, як ми існуємо вдома і що відчуваємо — переконані в театрі.
— Після початку повномасштабної війни вистави за моїми п’єсами вже ставили в Україні та Німеччині, — зазначив Олександр Володарський. — А перше прочитання трагікомедії «В Португалії зараз тепло» відбулося у театрі «Колесо». Ще не бачив цієї вистави, але сподіваюся, що все вийшло добре.
Спочатку в моїй уяві постав епізод з півнем, а потім навколо цього закрутився сюжет самої п’єси. Звісно, на її створення мене надихнули ті події, що зараз відбуваються в Україні. Зазвичай свої п’єси я пишу досить швидко, а потім довго правлю, виправляю. Мені треба побачити фініш. Коли він вже є, то я продовжую переробляти. Так було й цього разу.
![](/files/upload/195/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2022/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2024/%D0%94%D0%B0%20%D0%92%D1%96%D0%BD%D1%87%D1%96/%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%97%D0%B2/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%BB%D1%8F%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%BA/%D0%92%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%87%D1%83%D0%BA/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8%20%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE/%D0%9E%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D0%BE/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%82/%D0%A8%D0%BA%D1%96%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%82/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%8F/438159129_1894167157675158_8043181456208058976_n.jpg)
У кожну виставу режисер намагається вкласти якусь свою думку. Я як автор прагнув знайти відповідь на питання — чи можна стріляти, чи можна вбивати. Ліда запитує в свого чоловіка: «Ти що будеш вбивати, там же чиїсь сини?» Дійсно, це питання дуже непросте.
Намагався передати саме ту мову, якою говорять жителі Київщини. Люди розмовляють не літературною мовою. Як чую, так і пишу. Читаю багато сучасної драматургії. Молоді драматурги часто використовують неологізми, а наша мова продовжує формуватися.
Раніше я писав свої п’єси російською мовою, деякі з них потім перекладав на замовлення театрів. А цього разу вперше відразу написав українською і мені це було легко.
![](/files/upload/195/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2022/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2024/%D0%94%D0%B0%20%D0%92%D1%96%D0%BD%D1%87%D1%96/%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%97%D0%B2/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%BB%D1%8F%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%BA/%D0%92%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%87%D1%83%D0%BA/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8%20%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE/%D0%9E%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D0%BE/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%82/%D0%A8%D0%BA%D1%96%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%82/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%8F/438171655_2662798027215437_439496188055329270_n.jpg)
У створенні вистави ніякої участі не брав. Мені один мій друг режисер якось сказав: «Ти написав п’єсу, а тепер дай людям зробити своє, не заважай». Хоча буває звертаються, просять щось дописати, змінити, або щоб я уточнив, що саме мав на увазі. Тоді йду назустріч. Але ніколи не втручався у репетиційний процес і не планую цього робити надалі.
Свого часу я починав як естрадний автор зі студентського театру мініатюр. В усіх моїх п’єсах є гумор. Врешті прийшов до жанру трагікомедії. Саме в цьому жанрі написав свої нові п’єси. Вважаю, що це найбільш життєвий жанр, мені в ньому цікаво працювати.
Сьогодні викликати у людини сльози не важко, а для мене важливо, щоб у залі лунав сміх. Кажуть, що люди сміються під час вистави «В Португалії зараз тепло». Це мене тішить.
Зараз мешкаю у Німеччині. Дуже хочу, аби нову постановку побачили і в цій країні. Це була б подія — повезти українську виставу за кордон. Як складеться — побачимо.
— З письменником Олександром Володарським знайома вже багато років, — продовжила режисерка-постановниця, народна артистка України Ірина Кліщевська. — Одна з вистав за його п’єсою «Селфі зі Склерозом» була показана в Українському форматі фестивалю камерних вистав «Андріївський фест», який проводив наш театр. Драматург тоді висловив побажання, аби виставу за його твором поставили у «Колесі». Вже під час війни зателефонувала Олександру і запитала чи є в нього нові п’єси для постановки. Він мені дав прочитати дві, обидві про тему існування під час війни.
П’єсу «В Португалії зараз тепло» Володарський написав ще у 2022−2023 роках. Коли прочитали, то відразу зрозуміли, що це саме той матеріал, який сьогодні потрібен нашому театру. Під час читання на очах з’являлися сльози і, водночас, було смішно. Недаремно ж це трагікомедія.
![](/files/upload/195/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2022/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2024/%D0%94%D0%B0%20%D0%92%D1%96%D0%BD%D1%87%D1%96/%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%97%D0%B2/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%BB%D1%8F%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%BA/%D0%92%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%87%D1%83%D0%BA/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8%20%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE/%D0%9E%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D0%BE/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%82/%D0%A8%D0%BA%D1%96%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%82/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%8F/440746686_1196795674812255_4501306993101625106_n.jpg)
Поставили виставу дуже швидко. Для всіх трьох акторів — Марії Грунічевої, Петра Миронова та Людмили Рудницької це нові, характерні ролі. Актори дуже різні, але схожі в існуванні, відчувають одне одного.
Події вистави відбуваються у перші місяці повномасштабної війни. Костюмами та декорацією прагнули досягти достовірності. Коли дивишся на акторів, то здається, що це люди з села. Загалом автор писав про Бучу, але не захотіли згадувати місто, бо це дуже страшно. Назвали Калинівка. Таке село дійсно знаходиться неподалік від Бучі. Глядачів і акторів розділяє тюль. Це наче прозора стіна. І через цю стіну люди дивляться на те, що відбувається в їхній домівці.
Вже встигли показати цю виставу на І Всеукраїнському театральному фестивалі «Драма сьогодення» в Ужгороді. Загалом, на цьому фестивалі Всеукраїнському свої роботи представили шість театрів. Вистава вже сформована, будемо й далі продовжувати її активно грати.
![](/files/upload/195/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2022/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2024/%D0%94%D0%B0%20%D0%92%D1%96%D0%BD%D1%87%D1%96/%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%97%D0%B2/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%BB%D1%8F%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%BA/%D0%92%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%87%D1%83%D0%BA/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8%20%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE/%D0%9E%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D0%BE/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%82/%D0%A8%D0%BA%D1%96%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%82/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%8F/441393878_460801053109768_2700853392286519994_n.jpg)
А в театрі триває робота над виставою за повістю Леопольда Захера-Мазоха «Місячна ніч». Зараз робимо інсценізацію. Якщо все складеться добре, то прем’єра відбудеться восени.
А ось що розповіли самі актори:
Марія Грунічева, заслужена артистка України, виконавиця ролі Галі:
«Це моя перша нова роль з початку повномасштабного вторгнення. Такою побачила Галю і запропонувала своє бачення нашій режисерці Ірині Кліщевській мій варіант. Це одинока жінка, добра і проста людина. Моє бачення сподобалося Ірині Яківні.
З Петром Мироновим та Людмилою Рудницькою я раніше переважно працювала як режисерка. З ними і цього разу було комфортно працювати, на сценічному майданчику панувала творча атмосфера, були хороші партнерські взаємовідносини.
![](/files/upload/195/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2022/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2024/%D0%94%D0%B0%20%D0%92%D1%96%D0%BD%D1%87%D1%96/%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%97%D0%B2/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%BB%D1%8F%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%BA/%D0%92%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%87%D1%83%D0%BA/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8%20%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE/%D0%9E%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D0%BE/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%82/%D0%A8%D0%BA%D1%96%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%82/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%8F/441451141_1782415525573396_7426731447518370829_n.jpg)
Про наші акторські роботи судити глядачеві, а ми будемо далі працювати над своїми образами, шукати щось нове. Постійно з’являються якісь знахідки. Це вже буде повсякденна акторська робота.
Мені здається, що глядачам вистава сподобалася. Я чула багато теплих слів після прем’єри і про саму виставу, і про акторські роботи. Вже встигли її показати на фестивалі в Ужгороді. Було досить незвично, бо грали її там на великій сцені, а в Києві ставили на малій.
Продовжую плідно працювати з дітками у театрі «Коло-арт». Нещодавно возили на фестиваль до Мукачево нашу виставу «Чайка на ім’я Джонатан». Там свої роботи представляли театри з Рівного, Одеси, Харкова. Виставу моїх вихованців теж досить високо оцінили. Працюємо над новими проєктами. Кожна вікова група займається своїми виставами. Серед нових постановок — «Ромео і Жасмін».
![](/files/upload/195/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2022/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2024/%D0%94%D0%B0%20%D0%92%D1%96%D0%BD%D1%87%D1%96/%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%97%D0%B2/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%BB%D1%8F%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%BA/%D0%92%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%87%D1%83%D0%BA/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8%20%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE/%D0%9E%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D0%BE/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%82/%D0%A8%D0%BA%D1%96%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%82/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%8F/441499391_941314730804147_3123924068514264500_n.jpg)
Зараз у пошуку нового матеріалу для театру «Колесо». Всі говорять про комедію".
Петро Миронов, виконавець ролі Петра:
«Працюю в театрі «Колесо» вже чотири роки. За цей час увівся в багато вистав, а це моя перша повноцінна прем’єра. Коли прочитав п’єсу Олександра Володарського, то був у захопленні, матеріал мені дуже сподобався. З Олександром ми давні друзі, вже багато років плідно спілкуємося. Відразу ж погодився на роботу в цій виставі.
Ірину Кліщевську не можу виокремити як людину, і як режисера. Вже багато років у нас чудові стосунки. Ми спілкуємося на ти, обіймаємося при зустрічах. Рідні люди. Таке ставлення до Ірини Яківни було завжди.
![](/files/upload/195/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2022/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2024/%D0%94%D0%B0%20%D0%92%D1%96%D0%BD%D1%87%D1%96/%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%97%D0%B2/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%BB%D1%8F%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%BA/%D0%92%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%87%D1%83%D0%BA/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8%20%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE/%D0%9E%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D0%BE/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%82/%D0%A8%D0%BA%D1%96%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%82/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%8F/441556789_381217394234706_5997314448001144732_n.jpg)
Проте зізнаюся, що коли почалися репетиції, мені було дуже важко, бо ми по різному бачили цей матеріал. Було відчуття, що в мене повністю відсутній талант (усміхається). Я приходив додому розбитий, але збирався і знову йшов на репетиції. Врешті ми зійшлися на спільних позиціях, а результат нашої роботи побачив глядач.
Я переконаний, що без себе нічого не вийде. Якщо актор повністю відокремлений від персонажу, то цей персонаж не відбудеться. Тому, що він не буде насичений кров’ю актора. Я в собі знаходив риси, притаманні цій особі.
Людмила Рудницька — дуже гарна партнерка. З нею добре працювати і в ангажементі, і в постійному репертуарі. І коли вона прийшла у цей матеріал, то я був радий. Тому що вона цінує мене як партнера на сцені, а я ціную її.
![](/files/upload/195/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2022/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2024/%D0%94%D0%B0%20%D0%92%D1%96%D0%BD%D1%87%D1%96/%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%97%D0%B2/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%BB%D1%8F%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%BA/%D0%92%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%87%D1%83%D0%BA/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8%20%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE/%D0%9E%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D0%BE/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%82/%D0%A8%D0%BA%D1%96%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%82/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%8F/441765436_827029902810509_1455386292956035873_n.jpg)
Кілька років тому увівся у виставу «Блаженний острів». Марія Грунічева там зі мною працювала як режисерка. До того ми спілкувалися на зйомках. Потім разом грали у виставі «Одеса. Шалена кохання» як партнери. Отож, знаю Марію з різних сторін. У нас під час роботи над новою виставою теж склалися гарні стосунки.
Вистава відразу не відбувається. Вона росте як живий організм. Зростає з твоїм акторським безсонням, з твоїми думками. Але основне, що я хотів висловити своєю роллю, я вже сказав. А уточнення завжди будуть. Також будуть якісь імпровізації, не можна спланувати всіх нюансів.
Під час другого показу вистави в однієї жінки у першому ряду спрацював мобільний телефон. А в мене монолог, я зупинився. Крізь завісу глядача не видно, став дивитися в тому напрямку, звідки лунає дзвоник. Виявилося, що вона не вміє вимикати звук телефона. Зробив велику паузу, бачу, що дзвінок не припиняється. Тоді спрямував в її бік слова своєї ролі: «Хай у їхній жопі пір’я повиростає». Зал мені зааплодував.
Крім роботі в «Колесі» з 2019 року плідно співпрацюю з театром «Маскам рад». Дуже вдячний цьому театру, адже там я не тільки актор, а ще й режисер. Деякі п’єси Інни Гончарової написані безпосередньо під мене. У наш час такого майже не буває".
Людмила Рудницька, виконавиця ролі Ліди:
«Раніше я працювала у Чернігівському театрі імені Тараса Шевченка, театрі «Золоті ворота», Малому українському драматичному театрі. А шість років тому запросили до театру «Колесо» на роль у виставі «Місяць у селі». Потім була Мама у виставі «Одеса. Шалене кохання». Роль за роллю і я лишилася в цьому театрі. Дуже подобається атмосфера. Цей театр став мов рідна сім’я. Театр «Колесо» створила Ірина Кліщевська, вона підтримує театральні традиції. Тут добре підібраний акторський склад. Відчуваю велике задоволення від гри в цьому театрі.
Мій персонаж — це українська жінка з досить емоційним характером. Вона і плаче, і сміється, готова зі зброєю захищати Україну. Чоловіка любить по-своєму, трішечки його сварить. Це дужа багатогранна натура. Отака вона — українка.
![](/files/upload/195/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2022/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%20%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%8C%2024/%D0%94%D0%B0%20%D0%92%D1%96%D0%BD%D1%87%D1%96/%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%97%D0%B2/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F%20%D0%BB%D1%8F%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%BA/%D0%92%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%87%D1%83%D0%BA/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8%20%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE/%D0%9E%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D0%BE/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%82/%D0%A8%D0%BA%D1%96%D1%80%D0%B0/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%82/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%83%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%8F/441948851_1231353507837265_7906815819285537910_n.jpg)
З Петром Мироновим раніше грала в антрепризній виставі «Жінка на мільйон», там він виконував роль мого чоловіка. Петро прекрасний актор, дуже талановита людина. Пише чудові вірші, трепетно ставиться до театру, своєї роботи. З ним завжди дуже комфортно разом працювати.
У виставі «Одеса. Шалене кохання» Марія Грунічева грає мою доньку Риту, вона ж і поставила цю виставу. А у виставі «Пристрасті дому пана Г. П.» Марія виконує роль моєї сестри Варвари. Вона дуже різноманітна, характерна, талановита, яскрава актриса. А ще — чудова людина.
Створюючи образ я живу на сцені. Думаю, що риси, які притаманні моїй героїні, притаманні і мені. Вона чимось схожа на мене характером. Коли почалася повномасштабна війна, то я хотіла записатися до тероборони, щоправда мене не взяли.
Люблю образи, які еволюціонують. Саме такий образ Ліди. Протягом вистави з агресивного до більш доброго змінюється її ставлення до сусідки Галі. Спочатку вона заперечує саму думку, що можна вбивати людей, а потім сама бере до рук зброю.
Як відомо — вистава живий організм. Ми дивимося, як її сприймає глядач. Образи дуже добре прописані автором. Отож, щось кардинально змінювати у своїй героїні не збираюся, але можливо з’являться якісь нові нюанси".
Фото Едуарда Межула.
Друковану версію читайте в газеті «Слово Просвіти».