Підприємець: внутрішній інвестор чи головний об’єкт податкового пресингу?
1 лютого 2017 року в УСПП відбувся круглий стіл «Підприємець для держави: внутрішній інвестор чи головний об’єкт податкового пресингу?»
Обговорювалися наслідки змін у податковому законодавстві, необхідні кроки для реальної детінізації бізнесу, активізації внутрішнього ринку, призупинення трудової міграції, надана оцінка рівня податкового навантаження на підприємців та перспектив існування спрощеної системи.
Також була проведена дискусію з таких питань:
• який ефект отримає держава від збільшення мінімального розміру заробітної плати? Чи буде сприяти детінізації економіки та погашенню дефіциту Пенсійного фонду збільшення мінімальної заробітної плати та суттєве збільшення штрафів у сфері трудового законодавства?
• чи зможуть заходи з дерегуляції компенсувати зростання фіскального навантаження на підприємців внаслідок збільшення ЄСВ, єдиного податку?
• чи будуть сприяти самозайнятості населення та створенню робочих місць прийняті зміни до законодавства у соціальній сфері?
• чи буде скасована спрощена система оподаткування відповідно до позиції МВФ?
Основними аргументами дискусії стали такі тези:
— новації не сприяють пожвавленню ділової активності, вони нищать мале підприємництво;
— бути самозайнятим в Україні стає невигідно;
— найбільш болючими проблемами є незабезпечене показниками економічного зростання збільшення розміру мінімальної заробітної плати до 3 200 грн., поширення обов’язку сплати ЄСВ на ФОПи навіть за відсутності прибутку, запровадження неадекватно великих штрафних санкцій (до 320 тис. грн.) та необмежені повноваження держінспекцій;
— бізнес не відчуває підтримки, багато хто задумується про трудову і підприємницьку міграцію;
За результатами круглого столу ділова громада звернеться до органів державної влади із вимогою припинити тиск на малий бізнес, розпочати впровадження норм, які стимулюють його розвиток.