Ще один акт промислового тероризму здійснили рашисти
Цього разу постраждала Сумщина. 21 березня близько 4.00 у наслідок ворожого обстрілу заводу «Сумихімпром» стався витік аміаку.
Був пошкоджений 1 резервуар з аміаком. За попередньою інформацією, травмувалася одна людина — працівник підприємства.
Зона ураження становила близько 2,5 км. Під загрозою отруєння опинились жителі села Новоселиця, оскільки вітер був протилежний від міста. Проте, як завжди, професійно спрацювала бригада ДСНС. О 07.30 накладено бандаж на пошкоджений трубопровід. О 7.50 аварію ліквідовано. Також, за словами директора «Сумихімпрому» Володимира Волкова, працівники підприємства створили водяну завісу, щоб локалізувати витік.
Містянам одразу були запропоновані заходи, які знадобляться й іншим мешканцям країни поблизу хімічних підприємств.
Аміак — безбарвний газ із різким задушливим запахом, добре розчинний у воді, вибухонебезпечний, токсичний. Аміак легший за повітря, тому для захисту необхідно використовувати укриття, підвали та нижні поверхи будинків.
Дії населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації з викидом (виливом) аміаку:
- виходити із зараженого району необхідно перпендикулярно напрямку вітру;
- якщо немає можливості вийти з району зараження, необхідно укритися в укриттях, підвалах, квартирах (будинках), попередньо загерметизувавши вікна, двері, вентиляцію (бажано тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту чи води);
- в квартирі (будинку) бажано пройти до ванної кімнати та включити душ на мілке розпилення (вода поглинає аміак із повітря), вентиляцію не включати (витягує чисте повітря та затягує забруднене);
- якщо чуєте запах аміаку — дихати через зволожену марлеву пов’язку (бажано змочити 5% розчином оцтової або лимонної кислоти).
Перша допомога при отруєнні аміаком:
- виведіть ураженого на свіже повітря
- дайте йому теплого молока з харчовою содою
- одягти ватно-марлеву пов’язку, змочену водою, краще 5% розчину оцтової або лимонної кислоти;
- при потраплянні в очі — промийте водою або протріть вазеліновою або оливковою олією;
- при ураженні шкіри — обмийте чистою водою, зробіть примочки з 5% розчину оцтової або лимонної кислоти.
Який же військовий об’єкт (які так безуспішно шукають найманці Путіна) міг бути на заводі фосфатних добрив і пігментів? А саме «Сумихімпром» — найбільший в України виробник цих добрив. Двоокис титану підприємство експортувало у понад 30 країн світу. Аміак на заводі використовується для виробництва мінеральних добрив.
То може саме це і було причиною, особливо перед початком посівної?