Державний центр кіберзахисту Держспецзв’язку нейтралізував атаку на сайти державних органів

Система захищеного доступу до мережі Інтернет Державного центру кіберзахисту Держспецзв’язку зафіксувала та відбила низку масштабних DDOS-атак, спрямованих на порушення доступності вебресурсів органів державної влади України.

Державний центр кіберзахисту Держспецзв’язку нейтралізував атаку на сайти державних органів

Фахівці ДЦКЗ визначили, що атаки здійснювали з великої кількості заражених хостів ботнетів, які намагалися замаскуватися під легітимний трафік з браузерів з метою обходу правил блокування.

Особливістю атаки було здійснення разом із заблокованою DDoS-атакою бот-атаки з імітацією поведінки користувачів.

Зловмисники проводили кібероперацію у два етапи. Під час першого проводили генерування ботнет-трафіку у малій кількості, задля перевірки ресурсів на вразливості впродовж кількох днів. Другим етапом було генерування великої кількості трафіку у короткий проміжок часу з метою блокування доступу до вебресурсів. Пікова потужність атак перевищила 435 Gbps.

Атаки здебільшого здійснювали за допомогою VPN-трафіку, маскуючись під різні країни, в тому числі й Україну. Однак такі маніпуляції були виявлені фахівцями ДЦКЗ та заблоковані завдяки вжитим заходам із додаткових налаштувань політик безпеки.